У Польщі порахували 93% бюлетенів - перемагає партія Туска [відео]

  Польська ЦВК обробила вже 93 відсотки бюлетенів. Перемогу на парламентських виборах отримала правоцентристська "Громадянська платформа". Партія, яку очолює прем`єр-міністр Польщі Дональд Туск, випередила головного суперника - "Право і справедливість". Таким чином, у парламенті "Громадянська платформа" отримає 206 місць із 460-ти.

  У Польщі завершують підрахунок голосів. За даними ЦВК, перемогла - партія "Громадянська платформа". Це означає, що її лідер Дональд Туск стане першим прем`єр-міністром, який залишиться на другий термін після виборів.

  Дональд Туск, лідер партії "Громадянська платформа": "Надалі на нашу партію чекає багато роботи. І діяти доведеться удвічі швидше, ніж досі. Адже ми прагнемо, щоби мешканці Польщі досягли вищого рівня життя - люди на це заслуговують".

  Політологи вважають вибір поляків оптимальним для розвитку країни, адже завдяки зусиллям чинного уряду Польщі поки що вдається уникати економічної кризи.

  Політолог: "Я думав, боротьба буде жорсткішою, зазвичай за 4 роки партія втрачає популярність. Але зараз - приємно здивований".

  Основним суперником "Громадянської платформи" на виборах була опозиційна партія "Право і справедливість". Її очолює Ярослав Качинський, брат загиблого президента Леха Качинського. Ця політсила вийшла на вибори з вимогою перегляду газових контрактів з Росією та нового розслідування авіакатастрофи під Смоленськом. Критикує Качинський і зовнішню політику сусідніх країн: Німеччину звинуватив у зазіханні на польські землі. Утім, результати виборів показали: поляки прагнуть спокою та стабільності.

  Ярослав Качинський, лідер партії "Право і справедливість": "Громада сказала своє слово. Більшість людей показала, що натепер задоволена тим, як Польща розвивається. Ми ж продовжуємо стверджувати, що нашій країні необхідна низка важливих змін".

  Окрім "Громадянської платформи" та "Права й справедливості", до сейму потраплять ще три партії - Рух Паликота, Польська селянська партія та Спілка лівих демократичних сил. За законодавством, президент має запропонувати сформувати уряд лідеру однієї з партій, які пройшли в парламент. Напередодні Дональд Туск заявив - уже в понеділок розпочне формування коаліції. Основними завданнями нового уряду стануть скорочення дефіциту бюджету та уповільнення зростання держборгу. На Польщу чекають такі непопулярні заходи, як підвищення податків і скорочення бюджетних видатків, зокрема - на виплату пенсій.

  Марина Кафтан, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  На західне узбережжя Мексики насувається ураган Джова
  Наступний матеріал
  У Каїрі в сутичках з поліцією загинули 24 людини
  Теги: