У Каїрі в сутичках з поліцією загинули 24 людини

  Нові заворушення в Єгипті. Тамтешні християни-копти побилися з мусульманами і правоохоронцями. Сутички сталися напередодні у Каїрі. Загинули - щонайменше 24 людини. Іще понад дві сотні осіб - поранені. У Каїрі запровадили комендантську годину. Кабінет міністрів проведе сьогодні екстрену нараду, щоби вирішити, як забезпечити мир у країні.

  У Єгипті - знову неспокійно. У сутички переріс мирний протест християн-коптів. Близько тисячі людей зібралися на півночі Каїра і рушили до будівлі державного телебачення. Люди виступали проти знищення церкви у провінції Асуан. Храм частково зруйнували минулого тижня. Протестувальники звинуватили у цьому ісламські радикальні групи, і вимагали відставки місцевих урядовців - мовляв, ті не змогли захистити споруду. Потому, за словами маніфестантів, на них напали невідомі. Люди почали жбурляти каміння і пляшки з запалювальною сумішшю, підпалили кілька автомобілів.

  Поліцейські намагалися розігнати бійку, але самі стали її жертвами. Зі слів свідків, кількох правоохоронців поранили їхньою ж зброєю. Поступово сутички перекинулися на сусідню площу Тахрір. Розігнали натовп за кілька годин сльзогінним газом. Загинули - десятки людей. Ці заворушення вже назвали найкривавішими з часів революції, після якої полишив свою посаду Мубарак.

  Протестувальник-копт: "Я прийшов на площу Тахрір і побачив, що демонстрантів там розганяють сльозогінним газом. Армія билася з цивільними, а ті - між собою. Мені сказали, що вже є загиблі, серед них - і діти".

  Протестувальник-мусульманин: "Коли я почув, що на площі Тахрір заворушення - я одразу попрямував туди. Люди не повинні гинути у міжконфесійних сутичках, привернути увагу до своїх вимог можна легітимними методами. Сам я мусульманин, але нічого не маю проти християнських церков - нехай їх будують хоч сто тисяч, головне, щоб усе було мирно".

  Єгипетський кабінет міністрів проведе сьогодні термінову нараду, щоби вирішити, як запобігти подальшим заворушенням і стабілізувати ситуацію. З телезверненням до народу виступив прем`єр-міністр тимчасового уряду країни.

  Ессам Шараф, прем`єр-міністр Єгипту: "Наша країна зараз переживає складні часи. Нові спалахи насильства на релігійному грунті - загрожують стабільності і заважають Єгипту розвиватися. Я закликаю представників усіх конфесій поводитися зважено і вірю, що ми залишимо усі суперечки позаду і разом побудуємо сильну демократичну державу".

  Міжконфесійні сутички у післяреволюційному Єгипті трапляються не вперше. У травні цього року внаслідок нападів мусульман на коптські церкви загинули 12-ро людей. Ще стільки ж - на початку весни, у бійках християн з ісламістами на площі Тахрір. Єгипетські християни-копти складають 10 відсотків населення країни і усе активніше вимагають відставки нинішньої влади. Уряд, у свою чергу, збирається залишатися на чолі держави до найближчих парламентських виборів. Вони відбудуться у Єгипті вже в кінці листопада.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Польщі порахували 93% бюлетенів - перемагає партія Туска [відео]
  Наступний матеріал
  Київський "Будівельник" зазнав поразки від чемпіона Естонії
  Теги: