www.eurointegration.com.ua

У Польщі понад 2 тисячі протестувальників заблокували будівлю Сейму

  Поляків обурило голосування за бюджет країни. Голосування відбувалося підняттям рукп, при цьому відкинувши всі – понад 300 – поправки опозиції

  У Польщі в ніч на суботу понад 2 тисячі протестувальників заблокували виходи до Сейму після того як депутати правлячої партії проголосували руками за бюджет 2017 року поза залом для голосування.
  Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

  Все почалося з виключення з засідання опозиційного депутата Міхала Щерби, який вийшов на трибуну з карткою "Вільні медіа в Сеймі". Спікер Марек Кухцінський кілька разів закликав його до порядку і вимагав покинути трибуну, після цього попросив покинути зал. Після цього опозиція заблокувала трибуну, тим самим унеможлививши прийняття бюджету на наступний рік.

  Депутати правлячої партії "Право і справедливість" після 20:00 покинули зал засідань і перейшли до Колонного залу, де мало відбутися засідання фракції.

  Півтори години потому було розпочато голосування. Інформацію про те, що засідання Сейму проходитиме в Колонному залі канцелярія розіслала депутатам по СМС за кілька хвилин перед його початком.

  Під час цього засідання було прийнято кілька законів, серед яких і бюджет на наступний рік. Голосування відбувалося підняттям рук. Всього в голосуванні взяли участь 236 депутатів, 234 проголосували за проект бюджету на 2017 рік, при цьому відкинувши всі – понад 300 - поправки опозиції.

  Опозиція стверджує, що таке голосування незаконне, бо не було кворуму і у зв'язку з цим вимагає скликати засідання Сейму на 20 грудня.

  Глава ПіС Ярослав Качинський натомість заявив, що засідання було легальне, і кворум був. У канцелярії Сейму стверджують, що спікер мав право зібрати засідання поза основною залою Сейму.

  Під будівлею Сейму зібрався натовп людей, які намагалися не випустити депутатів з парламенту і заблокували виходи. У справу втрутилася поліція, яка намагалася відтіснити протестувальників.

  Під час протестів з'явилася інформація про застосування сльозогінного газу, однак поліція Варшави заперечує це.

  Повідомляється, що депутатам правлячої партії все ж вдалося покинути Сейм. Наразі під будівлею Сейму лишаються  кілька десятків людей. Сьогодні о 12:00 під Президентським палацом заплановано черговий протест.

  Відомо, що протести у Польщі розпочалися після того як стало відомо про наміри влади обмежити роботу журналістів у Сеймі.

  Як повідомляв 5.ua, сейм Польщі зняв з порядку денного скандальний законопроект про "український націоналізм". 

  Попередній матеріал
  Українців серед постраждалих внаслідок вибуху в Кайсері немає - посольство України в Туреччині
  Наступний матеріал
  Видобуте на окупованих територіях вугілля закуповується у компаній, зареєстрованих в Україні – Кістіон
  Loading...

  Британія та Польща запропонували посилити санкції проти Росії

  На кордоні з Польщею у чергах чатують понад сімсот авто – ДПСУ

  У Польщі спалахнули масові антиурядові протести

  Клімкін: Антиукраїнські провокації у Польщі були усвідомленими і зробленими на камеру

  Експерт назвав середні зарплати українців у Польщі

  5 канал - трансляція наживо