У Польщі підбивають підсумки голосування (РОЗШИРЕНО)

  У Польщі підбивають підсумки голосування на президентських виборах. Опрацювали майже 95 відсотків бюлетенів. Попереду - виконувач обов`язків президента, спікер сейму Броніслав Коморовський. Він заручився підтримкою 41-го відсотка виборців. За ним з невеликим відривом у три-чотири відсотки йде брат-близнюк покійного президента Леха Качинського - Ярослав. Перереможця визначить другий тур, який відбудеться 4 липня.

  Прогнозований розрив між кандидатами - фаворитами Броніславом Коморовським і Ярославом Качинським у тринадцять вдсотків не справдився. Брат-близнюк покійного президента Леха Качинського наздогнав свого опонента і майже впритул наблизився до нього. Спікер сейму і виконувач обов`язків глави держави Броніслав Коморовський показав найкращий результат у західних регіонах країни. Тоді як за Ярoслава Качинського - більше голосували на сході. Утім, заручитися підтримкою у п`ятдесят відсотків не вдалося жодному з кандидатів. А відтак вони вже почали готуватися до другого туру виборів.

  Броніслав Коморовський, кандидат на пост президента Польщі: «Я робитиму те саме, що і до першого туру виборів. Я дуже розраховую на голоси поляків. Сподіваюсь, що переконаю виборців, завоюю прихильність їхніх сердець і вони оберуть мене у другому турі».

  Ярослав Качинський, кандидат на пост президента Польщі: «Я дякую усім, хто прийшов на вибори, а особливо висловлюю вдячність тим, хто підтримав мене. Я отримав ключ до перемоги, адже останнє слово скажуть виборці під час другого туру. Я переконаний у тому, що перемога за нами».

  Дата другого туру перегонів припадає на 4-те липня. До неї залишилося два тижні. За цей час обидва кандидати мають домовитися з тими, хто у перший тур не вийшов. Але головна інтрига президентських перегонів - кому вдасться перетягнути прибічників кандидата від демократичних сил – Гжегожа Наперальського. Він прийшов на виборах третім, отримавши близько 13-ти відсотків підтримки поляків. Саме ці голоси можуть повністю змінити розклад у другому турі.

  Люди: «Я задоволений результатами виборів. Але попереду ще другий тур і хтозна, якими будуть остаточні результати».

  Люди: «Я голосував за Коморовського. Пан Качинский – дуже емоційний. Це знають усі. Він – серйозний конкурент у другому турі. Але у кріслі президента я його не бачу".

  Передрікати перемогу Коморовського або Качинського наразі не беруться навіть політологи. Минулого разу, коли у президентських перегонах змаглися покійний Лех Качинський та Дональд Туск – перемогу у першому турі отримав останній. Втім, під час другого туру переміг Лех Качинський. Цього разу розрив між кандидатами теж невеликий, а відтак, шанси стати президентом обох фаворитів теж оцінюють п`ятдесят на п`ятдесят. Дочасні вибори у Польщі призначили після трагічної загибелі президента Леха Качинського. 10 квітня він разом із почтом розбився в авіакатастрофі неподалік російського Смоленська.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Human Rights Watch: Силовики у Киргизстані проводять масштабні зачистки
  Наступний матеріал
  У Японії почали святкувати розлучення
  Теги: