У Пентагоні встановили солдат, що знущалися над вбитими талібами

  Двох з чотирьох вояків, що познущалися над вбитими талібами у Афганістані - упізнали у Пентагоні. Це - солдати третього батальйону другого полку морської піхоти США. Особи двох інших - ще встановлюють.
  Аматорське відео, на якому четверо солдатів у формах американської армії справляють малу потребу на тіла загиблих бійців Талібану з`явилося напередодні у всесвітній мережі. І спровокувало скандал. Командування морської піхоти пообіцяло провести усебічне розслідування інциденту. Військові заявили: така поведінка - неприпустима. Засудили дії вояків - і глава Пентагону Леон Панетта та держсекретар Гіларі Клінтон. Якнайшвидше з`ясувати особи порушників і суворо їх покарати - вимагає афганський президент Хамід Карзай. А от представники Талібану відреагували на скандал досить м`яко. Вони заявили: на процес мирних перемов та обмін військовополоненими інцидент не вплине.

  Гілларі Клінтон, держсекретар США: "Насамперед, я хочу висловити своє глибоке обурення цією історією. Я дуже поважаю морських піхотинців США, але дії солдатів на відео - варті найсуворішого осуду. Вони абсолютно не відповідають нашим моральним цінностям та стандартам поведінки, яких мають дотримуватися усі вояки США. Глава Пентагону Панетта наказав провести усебічне розслідування інциденту. Усі учасники відеоролику - мають відповісти за свої дії".
  Попередній матеріал
  Понад 100 митців з усього світу представлять свої роботи на першому "Бієнале" в Києві
  Наступний матеріал
  В Японії оголосили новий склад уряду
  Теги: