У Парижі відкривається виставка Клода Моне (сюжет)

  Грандіозна виставка французького імпресіоніста Клода Моне - відкривається у Парижі. На експозиції представлять полотна художника, написані ним з 1860-го року і до кінця життя. Виставка триватиме до 24 січня. Вартість вхідного квитка - вісім євро.

  Понад 200 робіт одного з засновників імпресіонізму Клода Моне представлять на виставці у Парижі. Експозиція ознайомить публіку з творчістю художника від початку 60-х років 19 сторіччя до його останніх робіт із циклу "Німфи", що зберігаються в музеї "Оранжері". 
   
  Жан Хантлі, директор фундації імені Клода Моне: "Коли Моне починав свій творчий шлях, публіка не сприймала імпресіонізм. Ця нова течія у мистецтві була революційною. Люди збиралися у так званому Салоні. Художники, які виставлялися там, слідували академічним канонам у живописі, що формувалися протягом століть. Імпресіонізм для відвідувачів Салону був лише грубим порушенням усіх правил".   

  Виставка привабить до французької столиці тисячі поціновувачів таланту художника - вважають організатори. Крім того, її відвідувачам пропонуватимуть екскурсію до будинку живописця у мальовничому містечку Живерні, що за 80 кілометрів від Парижа. Саме там Моне жив і творив протягом сорока років. Оселившись у 1883-му в Живерні, він так захопився садівництвом, що майже на усіх своїх полотнах зображав улюблений садок, озеро та макове поле на околиці містечка.   

  Акіко Кобаяші, туристка з Японії: "Моне - фантастичне явище в історії мистецтва. Я обожнюю його стиль, його спокійні, сповнені кольору та світла пейзажі".

  Маріко Аокі, туристка з Японії: "Картини Моне - дуже прості. Там немає зайвих деталей. Утім гра світлотіні на полотнах - вражає".

  Колеги-художники часто навідували Моне у Живерні. Тут бували Матісс, Сезанн, Ренуар, Пісарро та інші. Друзі часто привозили господарю рідкісні рослини з усього світу. Моне помер він у Живерні в 1926 році. В 1966-му його садибу реставрували. Нині її щороку відвідують півмільйона туристів

  Попередній матеріал
  Росія направила запит до Польщі на видачу Закаєва
  Наступний матеріал
  Чи била міліція журналіста А. Форманюка - з`ясує службова перевірка [відео]
  Теги: