У Новій Зеландії поновили відкачування нафти з пошкодженого судна

  У Новій Зеландії поновилися роботи з відкачування нафти з пошкодженого контейнеровоза. Судно "Рена" сіло на рифи тиждень тому. Як наслідок - у воду вилилося понад триста тонн нафти. Проведенню операції заважають потужні хвилі, через які корабель може розвалитися навпіл. Натепер фахівцям вдалося зібрати лише 50 тонн палива. Компанія-власник судна офіційно вибачилася за інцидент перед новозеландцями.

  Чорні плями на піску і нафтовий слід на кілометри у воді - це наслідки витоку нафти з пошкодженого контейнеровоза "Рена". Вже тиждень, як рятувальники намагаються відкачати нафту з тріщини, проте марно - заважає погода. Через шторм роботи доводиться призупиняти.  

  Брюс Андерсон, рятувальник: "Усі роботи залежать від погоди. Ми усе плануємо, зважаючи на метеорологічні прогнози. Адже ми безсилі перед хвилями і вітром".

  Сьогодні роботи поновили. Працювати доводиться дуже обережно, адже хвилі, які розгойдують судно можуть буквально розірвати його навпіл і тоді екологічної катастрофи не уникнути.

  Стівен Джойс, міністр транспорту Нової Зеландії: "Зараз перед командою, яка ліквідовує витік нафти, стоїть важливе завдання - почати працювати не лише зовні, але й усередині корпусу судна".

  З палуби судна у воду впало близько ста контейнерів. У кількох із них - токсичні речовини, які можуть підірватися. Тож, паралельно з відкачуванням нафти, військово-морські сили Нової Зеландії  шукають небезпечні ящики. За критичну ситуацію, що склалася, вибачився директор компанії-власниці судна.  

  Діамантіс Манос, генеральний директор компанії-власниці судна: "Нам дуже шкода, що ситуація вийшла з під контролю, і нафта вилилася у море та забруднила узбережжя пляжів Тауранги. Ми вибачаємося перед місцевими мешканцями".

  Місцевий мешканець: "Це екологічне лихо перетворило наші пляжі на справжнє жахіття. Повсюди чорні плями на піску. Зазвичай заповнена людьми місцина тепер спорожніла".

  Напередодні капітана "Рени" та його помічника арештували. Їх обвинувачують у неналежному виконані своїх обов`язків, що завдало загрози довкіллю. За новозеландськими законами, їм загрожує чималий штраф або позбавлення волі на один рік.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Нігерійські пірати обіцяють відпустити захоплених моряків
  Наступний матеріал
  У Києві оприлюднили програму цьогорічного кінофестивалю "Молодість"
  Теги: