У Нью-Йорку затримали терориста-одинака

  Поліція Нью-Йорка попередила серію терактів у місті. Зловмисника затримали - це 27-річний Хосе Піменталь. За даними правоохоронців, він планував підривати поліцейські автівки, поштові відділки та атакувати військових, які повертаються із зон бойових дій.

  Арештом завершилася поліцейська операція, що тривала з травня 2009-го. Хосе Піменталю висунули обвинувачення за трьома статтями, пов`язаними з тероризмом. Якщо суд визнає його винним, на Піменталя чекає пожиттєве ув`язнення.

  Рей Келлі, комісар поліції Нью-Йорка: "Ми стежили за підозрюваним більше двох років. Встановили, що цей громадянин Сполучених Штатів був прихильником радикального клерика Анвара Аль-Авлакі і планував їхати на вишкіл до Ємену. Під час огляду його квартири в Нью-Йорку офіцери поліції знайшли майже готовий до використання вибуховий пристрій".

  Щоб доробити бомбу, Піменталю не вистачило всього години. Він не є професійним підривником і не має спеціальної підготовки. Науку виготовлення вибухівки засвоїв за англомовними виданнями Аль-Каїди в інтернеті. Від слів до діла вирішив перейти після ліквідації наприкінці вересня Анвара Аль-Авлакі.

  Майкл Блумберг, мер Нью-Йорка: "Підозрюваний був так званим самотнім вовком. Він був незадоволений присутністю американських військ в Іраку та Афганістані, а також надихався пропагандою Аль-Каїди. Він не належить до терористичного угруповання".

  Попри однозначну інформацію, зібрану поліцією, адвокат Хосе Піменталя запевняє: його клієнт не схожий на людину, що може вчинити теракт. Чоловік - безробітний, усе життя мешкає в Нью-Йорку. Піменталь - радикальний ісламіст. Навіть планував змінити ім`я на Усама Хусейн, на честь своїх загиблих героїв. Він не приховує своїх поглядів і активно спілкується на тематичних сайтах. Інгредієнти, необхідні для створення вибухівки - купив у кількох крамницях. Адвокат наголосив - якби він справді збирався щось підірвати, намагався би приховувати і свої погляди, і плани. Сусіди Піменталя - також шоковані тим, що мешкають в одному під`їзді з терористом.

  Маркус Еліас, сусід затриманого: "Не думав, що таке може статися неподалік. Хоча в наш час - можна очікувати будь-чого. У нашому будинку квартири здають в оренду, тож хтозна, хто тут насправді мешкає. Поруч - метро, постійно ходять люди. Взагалі, це доволі страшно..."

  План Хосе Піменталя - вже 14-та спроба терористичної атаки у Нью-Йорку, починаючи з 11 вересня 2001-го. Відтоді у місті запроваджено посилені заходи безпеки. Утім, час від часу поліція таки затримує чергових підривників. Три роки тому - заарештували Наджибуллу Зазу, який намагався підірвати себе в метро. Минулоріч - виявили вибухівку в автомобілі, припаркованому на Таймс-сквер. Мер Нью-Йорка вважає - зараз найбільшу загрозу для міста становлять терористи-одинаки, такі, як Хосе Піменталь.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Воплі Відоплясова" гучно відзначили 25-й день народження [відео]
  Наступний матеріал
  Пройшов 17-й тур чемпіонату української футбольної Прем`єр-ліги
  Теги: