У Нью-Йорку провели антитерористичні навчання (репортаж)

  Потужні вибухи у метро, сотні поранених, живих - американські пожежники та рятувальники намагаються визволити із підземної пастки - такий сценарій навчань, які провели у Нью-Йорку. Рятувальні служби до автоматизму відпрацьовували свої дії на випадок теракту у Нью-Йоркській підземці.

  За сценарієм, у тунелі, що з`єднує Мангеттен та Нью-Джерсі, пролунали два вибухи. Понад вісімсот людей долучили до рятувальних операцій. Пожежники доправляли у напівзруйнований підземний прохід кисневі балони, шланги та сокири. Поліція і рятувальники намагалися витягти поранених. Їхню роль виконували близько ста п`ятдесяти волонтерів. Тренування стало найбільшим з усіх, які проводили після терактів одинадцятого вересня.

  Джозеф Бруно, комісар департаменту з надзвичайних ситуацій: "Це наче велика гра із майже тисячею гравців. Це масштабне тренування і водночас перевірка -  чи спроможні наші служби співпрацювати".

  Мешканців околиць про тренування попередили заздалегідь - через ЗМІ. На кілька годин на маршруті призупинили рух транспорту, а прилеглі вулиці перекрили. Двогодинні навчання нагадували події дві тисячі п`ятого у Великій Британії. Тоді у лондонському метро пролунали три потужних вибухи. Десятки людей загинули, а саме місто майже добу було паралізоване. 

  Ед Скайлер, заступник мера Нью-Йорка: "Якщо ми припускатимемося помилок, то нехай це буде зараз. І тоді у реальних умовах діятимемо адекватно, а про всі вади системи знатимемо. Єдиний спосіб, як цього досягти - такі тренування".

  Після атаки одинадцятого вересня громадськість критикувала саме погану координацію роботи різних служб. Тож до навчань залучили правоохоронців, пожежників, медиків та навіть транспортну поліцію. Раніше американці вже відпрацювали реагування на витік небезпечних хімікатів та вибух на залізниці.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.92Мб)

  Попередній матеріал
  Лобода сумнівається в об`єктивності результатів "Євробачення"
  Наступний матеріал
  Розпочався перший судовий процес над сомалійськими піратами
  Теги:
  Loading...