У Німеччині влаштували виставку коміксів

  Комікси – це серйозно. Принаймні в Німеччині. Переконатися в цьому змогли мешканці Одеси. Там влаштували виставку сучасних німецьких коміксів. Жодних вигаданих світів, супергероїв або кумедних історій – усе філософськи та іронічно.

  Історія німецьких коміксів налічує майже 180 років. Тоді вчитель Родольф Тьопфер видав історії у малюнках, від яких був у захваті сам Гете. У двадцятому столітті - художники-коміксисти потрапили під вплив американської та французької традицій. Але падіння Берлінської стіни - докорінно оновило це мистецтво.

  Катерина Філюк, куратор галереї «Худпромо»: "Комикс-культура в Германии до 90-х годов больше розвивалась, более интересной была в Восточной Германии, в Восточном Берлине. И как раз вот этот факт он привнес в комикс- культуру немецкую какие-то классические приемы художественные".

  Відтоді - темою коміксу в Німеччині можуть стати філософські роздуми про міжетнічні чи міжрелігійні конфлікти або ж дитячі спогади про період падіння Берлінської стіни.

  Ліана Крішевська, культуролог: "Разрушился мир, обновился мир, изменилась политическая ситуація, но какие-то страхи в восприятии ребенка остались. Я думаю, для нас это тоже актуально".

  Роздуми про екологію, свободу та несвободу, іноді -навіть сатирично-злі - німецькі комікси змушують глядача замислитися.

  Олексій Сечковський, глядач: "Очень необычная подача сюжета. Если мы привикли к тому, что комикс – это в основном такое, достаточно последовательное изложение сюжета, то здесь есть работы, в которых надо додумывать, что там произошло между этими кадрами. То есть такого я не видел в американских или японских комиксах".

  У Німеччині мистецтво коміксу переживає справжній бум - виникають об`єднання художників, мальовані історії друкують у самвидаві та великих видавництвах, публікуються антології, роботи майстрів коміксу  експонують в галереях і музеях. 

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Фестиваль наречених влаштували в Ужгороді
  Наступний матеріал
  Влада Ізраїлю санкціоновула перехоплення "Флотилії Свободи-2"
  Теги: