sbu.gov.ua

У Німеччині поліція таємно записувала телефонні розмови – ЗМІ

  Відповідно до закону, телефони поліції можуть прослуховуватися тільки за наявності ордера суду, або у виняткових випадках

  У німецькій федеральній землі Тюрінгія поліція багато років таємно записувала телефонні розмови, передає DW.

  Так, з 1999 по 2016 рік десятки тисяч телефонних бесід підлягали автоматичному запису без відома і згоди їх учасників.

  За інформацією видання, запис розмов вели на внутрішніх службових телефонних апаратах різних поліцейських відомств, включаючи вхідні дзвінки, в тому числі і від працівників прокуратури. Також є підозри, що записувалися і телефонні розмови поліцейських з адвокатами, соціальними працівниками, співробітниками Мін'юсту і журналістами, які телефонували в тюрингську поліцію.

  Розслідування у цій справі прокуратура Ерфурта почала ще навесні, після того як один із прокурорських працівників з'ясував, що його службові дзвінки до одного з відділень поліції неодноразово записувалися.

  Згідно з повідомленням, після скарги прокурорського працівника в тюрингську поліцію на початку липня поточного року подібна практика припинилася.

  Наразі ведеться розслідування конкретно стосовно одного з колишніх керівників МВС за підозрою у порушенні конфіденційності. Тим часом політики та профспілки вимагають роз'яснень міністерства внутрішніх справ Тюрингії, яке відкинуло звинувачення на свою адресу.

  Відповідно до закону, поліція може прослуховувати телефони тільки за наявності ордера суду, або у виняткових випадках. Наприклад, у таких, як визначення місцезнаходження зниклих. При цьому суд повинен бути сповіщений заднім числом. Але в жодному з річних звітів поліції про цей захід не повідомлялося.

  Нагадаємо, у лютому 2016 року WikiLeaks оголосив про публікацію секретних документів щодо прослуховування Агентством національної безпеки (АНБ) США провідних світових лідерів.

  Попередній матеріал
  Донецький "Шахтар" вилетів із Ліги Чемпіонів
  Наступний матеріал
  Справа Ганиша: обвинувачений у держзраді вважає відеодоказ сфальсифікованим
  Теги:
  Loading...

  Агентство національної безпеки США прослуховувало світових лідерів – WikiLeaks

  Директор НАБУ вимагає надати відомству право прослуховувати телефони

  Грицак: СБУ викрила у Києві обладнання для незаконного прослуховування мобільного зв'язку (фото)

  Президент Грузії узаконив таємне прослуховування

  В Туреччині заарештували 20 офіцерів поліції за підозрою у прослуховуванні

  5 канал - трансляція наживо