У Нідерландах озвучили умови для підписання асоціації з Україною

  Має бути юридично зобов'язуюче рішення, яке вирішить багато занепокоєнь, висловлених у дискусії до референдуму

  Угода про асоціацію з Україною підписана не буде в разі, якщо не вдасться знайти юридичні рішення, спрямовані вирішити занепокоєння, висловлені під час референдуму. Про це повідомив у вівторок, 28 червня 2016 року, у Брюсселі по завершенню першого дня саміту ЄС прем'єр-міністр головуючих в ЄС Нідерландів Марк Рютте, повідомляє УНІАН.

  "Що нам треба, так це юридично зобов'язуюче рішення, яке вирішить багато занепокоєнь, висловлених у дискусії до референдуму. Якою має бути форма – я цього ще не знаю. Це може бути зміна тексту, може, ми знайдемо рішення, яке не змінить текст Угоди про асоціацію – я цього ще не знаю. Якщо я цього досягти не зможу, і це я також сказав моїм колегам, ми не підпишемо. Це також цілком очевидно", – наголосив він.

  Рютте запевнив, що він буде намагатися знайти рішення. "Це буде важко, шанси того, що цього досягнемо, невеликі, але ми повинні намагатися це зробити, тому що непідписання буде означати, що решта 27 тим чином чи іншим, будуть продовжувати вести переговори стосовно чогось іншого, чому Нідерланди не є частиною, і я не думаю, що це відповідь, яку будь-який табір у Нідерландах хотів би досягти", – уточнив нідерландський прем'єр. 

  Як повідомляв 5.ua, у липні 2015 року парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак 6 квітня 2016 року у Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Явка становила 32,28%, проти проголосував 61% учасників референдуму, за – понад 38%.

  Попередній матеріал
  Toyota відкликає з ринку майже 1,5 млн авто через проблеми з подушкою безпеки
  Наступний матеріал
  У Харкові на спробі дати хабаря затримали депутатку забороненої КПУ

  На саміті ЄС обговорять результати референдуму в Нідерландах щодо України

  Порошенко закликав Нідерланди завершити процес ратифікації Угоди про асоціацію

  Нідерланди хочуть якнайшвидше розглянути у Раді питання безвізового режиму для України

  Референдум у Нідерландах: у Європарламенті бачать кілька сценаріїв для України

  Парламент Нідерландів не дав скасувати угоду про євроасоціацію України

  Президент Єврокомісії про референдум: Це Нідерланди мають думати, що робити з такими результатами