У НАТО запропонували Україні "річну національну програму" (РЕПОРТАЖ)

  І вашим, і нашим. Другий день з`їзду міністрів закордонних справ країн-членів НАТО задовольнив усіх. Так звана "річна національна програма", яку Альянс запропонував Україні та Грузії, сподобалася Києву та Тбілісі своєю конкретикою, Брюсселю - своєю обтічністю. Задоволеною залишилася навіть Москва. Адже, незважаючи на аванси довіри, Україна та Грузія так і не отримали ПДЧ.
  Різні погляди на нову пропозицію НАТО для України. Офіційний Київ переконаний: для нашої країни річна національна програма - це перемога. Так, на прес-конференції в Брюселі міністр закордонних справ Володимир Огризко заявив - нова програма Альянсу - це, фактично, план дій щодо членства в НАТО. За його словами, річна національна програма є складовою частиною ПДЧ.

  Володимир Огризко, міністр закордонних справ України: "Після сьогоднішнього рішення у нас в руках є практичний та прагматичний інструмент. Якщо порівняти те, що у нас було до сьогодні, і те, що ми маємо зараз, то ви побачите, що так звана річна національна програма - дуже конкретний інструмент".

  Натомість, керівництво самого Альянсу висловлюється набагато обережніше. Генсек НАТО Яаап де Хооп Схеффер, виступаючи перед журналістами, сказав: Україна коли небудь таки стане членом Альянсу. Але лише в тому разі, якщо сама цього захоче. Для цього Києву необхідно досягнути усіх стандартів НАТО.

  Ключову роль у відносинах України та НАТО - так само, як Грузії та НАТО будуть відігравати двосторонні комісії, які розроблять спеціальні річні програми для обох країн. Нетрадиційне рішення Альянсу політичні експерти пояснюють бажанням одночасно підтримати Україну та Грузію та не роздратувати Росію, яка виступає категорично проти прийняття обох колишніх радянських республік до НАТО.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.17Мб)
  Попередній матеріал
  Хто очолить Дніпровську РДА?
  Наступний матеріал
  Герман: Коаліцію БЮТ та ПР можливо обговорять на засіданні політради ПР
  Теги:
  Loading...