У музеї Лейтон-Хаус стартував фестиваль східного мистецтва [відео]

  Арабські мозаїки, ритми і танці на три місяці оселилися в центрі Лондона. У музеї Лейтон-Хаус стартував фестиваль східного мистецтва. З його допомогою організатори хочуть позбавити британців стереотипів про відсталість східного світу.

  На відкритті фестивалю Ібрагім дивує публіку давнім єгипетським танцем танУра. У такій кольоровій спідниці він може крутитись по кілька годин.

  Ібгарім Шафік, танцівник: "Я живу в Лондоні уже п`ять років, і раніше про подібні місця не чув. Тільки на таких заходах я і можу станцювати перед великою аудиторією".

  Іранська художниця привезла інсталяцію зі стільців. Усі вони обшиті матеріалом, що використовується під час Ашури - церемонії оплакування мученика імама Хусейна. У такий спосіб авторка вшановує своїх батьків, які стали жертвами іранського режиму.

  Парашту Форухар,  художниця: "Я намагаюсь зображувати красиві речі. Адже життя справді прекрасне. Проте, якщо подивитись глибше - у моїх роботах, як і в житті, ви побачите жорстокість. Це два боки медалі".

  Фестиваль - не лише шоу талантів, а й спроба розповісти британцям більше про східну культуру і позбавити їх стереотипів про відсталість східного світу.

  Алан Кірван, організатор: "Ми прагнемо розвінчати негативні стереотипи про Близький Схід і Північну Африку. Сподіваємось, що такими мистецькими акціями зможемо досягти своєї мети".

  Серед інших цікавинок фестивалю - літературні читання, кінопокази, комедійні шоу і змагання кулінарів. Якщо глядачам сподобається - акцію зроблять щорічною.

  Анастасія Бабенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Виставку для людей з вадами зору відкрили у Дніпропетровську [відео]
  Наступний матеріал
  В Україні розпочався опалювальний сезон
  Теги: