Виставку для людей з вадами зору відкрили у Дніпропетровську [відео]

  Мацати руками - можна. Першу в Україні виставку для людей з вадами зору відкрили у Дніпропетровську. В історичному музеї імені Яворницького створили спеціальну експозицію з історії стародавніх часів. Відтепер - незрячі можуть отримати уявлення про те, якими були глиняний посуд, зброя чи хатнє начиння доби палеоліту. Вперше у житті урок історії навпомацки відвідали і школярі, і дорослі.

  Євген у свої 18-ть без окулярів нічого не бачить. І вперше в житті, беручи до рук стародавню зброю, зізнається - раніше лише чув про такі предмети на уроках історії. Але осягнути власними пальцями знахідку археологів - навіть не мріяв.

  Євген Ярош, вихованець інтернату для слабозорих дітей: "Мало когда был в музее из-за того, шо недостаточный процент зрения. И довольно тяжело что-то расмотреть. Ограничение идет, что нельзя потрогать, незрячому человеку есть інтерес, чтобы потрогать какое оно".

  Шерехата глина, холодний важкий метал чи тепле дерево. Усього - 120 макетів стародавнього посуду, знарядь зброї та побуту, які раніше були за склом.

  Олександра, вихованка інтернату для слабозорих дітей: "У нас есть возможность к ним прикоснуться и это приятно".

  У цьому залі незрячі можуть не тільки торкнутися експонатів, але й прочитати історію кожного з них, написану шрифтом Брайля. Перші відвідувачі незвичайної виставки - вихованці Інтернату для дітей із вадами зору. Їх привела директор закладу. Проте для своїх вихованців вже хоче більшого.   

  Віра Купрас заступник директора інтернату для слабозорих дітей: "Якщо буде така тема, шо будуть вивчати первобитнообщинный строй, давнину, то нам дуже б хотілося з нашими викладачами проводити тут уроки історії )".

  Щоби отримати повніше уявлення про призначення предметів стародавнього побуту - незрячі можуть їх навіть випробувати. За допомогою ось такого папірця відвідувачі перевірили на гостроту різаки доби палеоліту.

  Першу в Україні виставку для людей з вадами зору ініціювала студентка історичного факультету Катерина Мінакова. Дівчина каже, за кордоном такі заходи вже давно не новина, у сусідній Росії працює 6 постійно діючих експозицій для незрячих:

  Катерина Мінакова, авторка виставки: "Ми сподіваємося на продовження такого досвіду, тому що потрібно якомога більше відкрити музеї усім категоріям відвідувачів, ця вставка не дуже велика, ми вважаємо, що вона повинна бути набагато більше, але це потребує додаткового фінансування".

  За словами організатора, виставка для незрячих у Дніпропетровську триватиме місяць - на більший термін бракує коштів. На цю експозицію витратили кількадесят тисяч гривень. А для того, щоб створити у місті хоча б однокімнатний постійно діючий музей для людей з вадами зору, порахували працівники музею - необхідно щонайменше півмільйона гривень.

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Дніпропетровьск, 5 канал

  Попередній матеріал
  Надзвичайно рідкісний діамант виставили на огляд у Гонконгу
  Наступний матеріал
  У музеї Лейтон-Хаус стартував фестиваль східного мистецтва [відео]
  Теги: