У Мексиці - найбільша за останні 70 років посуха

  Найбільша за останні 70 років посуха панує у Мексиці. З вересня там випало удвічі менше опадів, аніж зазвичай. Два мільйони людей опинилися без питної води. Ситуацію ускладнює і значне зниження температури в регіоні.

  Аномальна посуха вирує на сімдесяти відсотках території Мексики. Найбільш уражені - північні штати. Тут повністю знищено щонайменше мільйон гектарів посівів. Два мільйони голів худоби померли від зневоднення та голоду. У деяких регіонах зафіксовано і людські жертви.

  Хуан Хуарез, фермер: "Навколо тотальна посуха. Худоба гине без дощу, і в нас немає питної води. Потрібна допомога".

  Мануель Кассас, фермер: "У нас загинуло багато тварин. Немає трави, щоби їх годувати. Нам самим не вистачає води. На жаль, до нашого села ще не дісталася допомога".

  Уряд Мексики вже виділив чотирнадцять мільйонів доларів на допомогу фермерам. Воду до невеликих селищ доправляють автоцистернами. До важкодоступних регіонів дістаються на віслюках або несуть каністри з водою вручну.

  Бруно Феррарі, міністр економіки: "Уряд виділив великі кошти для допомоги людям. Ми працюємо над тим, щоби країна змогла подолати цю негоду".

  Сезон дощів у Мексиці розпочнеться лише у травні. До того часу ситуація може ускладнитися - попереджають синоптики. Після холодної зимової посухи, навесні очікують на спеку. 

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  122 людини померли в Пакистані через неякісні ліки
  Наступний матеріал
  Стрічку про секс-туризм в Україні почали знімати у столиці [відео]
  Теги: