У Литві пройшов традиційний фестиваль давніх ремесел [відео]

  Фестиваль давніх ремесел відбувся у Литві. Його провели у Тракайському замку, неподалік Вільнюса. Упродовж кількох днів працівники місцевого музею ділилися секретами стародавніх майстрів - зокрема ковалів, кухарів і ювелірів. Також у рамках фестивалю провели лицарські турніри і низку концертів.

  Постріл із гармати знаменує початок фестивалю ремесел у стародавньому литовському замку Тракай. Уже восьмий рік поспіль сюди з’їжджаються сотні етнографів - майстрів із різних галузей. Вони демонструють і втрачені навики стародавніх ремісників, і розповідають про те, що збереглося й понині. Наприклад, давні рецепти, які й досі є окрасою литовської кухні.

  Ґінтас Крікстопаітіс, кухар: "Тальятелле - дуже давня страва, яку легко приготувати. Кожна бабуся у селі може це зробити. Головні компоненти тут - яйця і приправи. Це - литовська локшина, але популярна вона не лише у Литві".

  Відвідувач: "Мій шлунок - дуже задоволений. Це страшенно смачно!"

  Відвідувачам фестивалю дають змогу самим повчитися карбувати монети, зшивати книги і навіть - виготовляти ювелірні прикраси. Хто не наважиться взятися за тонке ремесло - може досхочу милуватись роботою майстра і придбати вподобаний товар. Любителі активного відпочинку можуть взяти участь у відтворенні лицарських битв.

  Даріуш Урбанавічюс, учасник фестивалю: "Орден госпітальєрів - лицарський. Він відповідав за допомогу паломникам, які подорожували на Святу землю. У битвах госпітальєри теж допомагали. Вони були дуже потужними протягом тривалого часу".

  Тракайський замок, що зберігся із XIV сторіччя - один із найбільших у Литві. Фестиваль стародавніх ремесел проводять тут не випадково. За легендою, саме у цьому замку один із литовських князів надав статут і привілеї цехові золотарів, який став першим ремісничим цехом у Литві.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Киргизстані вбили винуватця учорашньої стрілянини на прикордонному пункті
  Наступний матеріал
  КМДА перевіряє підготовку міста до Дня Незалежності
  Теги: