У Лондоні студенти знову протестують проти підвищення плати за навчання

  Новий марш протесту влаштували британські студенти. Тисячі молодих людей вийшли на вулиці Лондона. Вони невдоволені планами уряду різко підвищити плату за навчання у вишах.

  Акцію охороняють спецпідрозділи поліції боротьби із заворушеннями. Час для протестів обрали не випадково, адже парламент почав обговорювати законопроект, згідно з яким із вересня 2012 року річна плата в британських університетах зросте утричі.

  Великій групі студентів вдалося прорвати поліцейський кордон у районі Трафальгарської площі. Молоді люди рушили до урядових будівель та Букінгемського палацу. Поліція намагалася зашкодити протестувальникам, утім - безуспішно. На затримання цієї групи кинули додаткові сили правоохоронців - повідомляє британський телеканал "Скай ньюз".

  Кристофер Кларк, представник студентської профспілки: "Це просто драконівські заходи. Крім різкого підвищення плати за навчання викладачам загрожує ще й скорочення заробітних плат. Тому вони підтримують студентів під час протестів".

  У Палаті громад парламенту нині обговорюють законопроект, який передбачає підвищення плати за навчання у вишах утричі - із трьох до дев`яти тисяч фунтів стерлінгів. Тобто, майже до 15-ти тисяч доларів. Голосувати за документ планували саме у четвер. 

  Пітер Боне, представник консерваторів у парламенті: "Це дуже суперечливе питання, і я добре подумаю, перш ніж ухвалити рішення. Послухаю, що кажуть люди - адже мало хто з них має такі гроші, щоб оплатити навчання дитини. Потім проаналізую аргументи уряду. Потому вирішу - сказати цьому закону "Так" чи "Ні"".

  Це уже третя за останні кілька тижнів студентська акція. Особливо молодь невдоволена діями ліберал-демократів. Під час передвиборної кампанії вони обіцяли не голосувати за скандальний законопроект. Утім, увійшовши до складу коаліційного уряду, переглянули свою позицію.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Снігопади паралізували транспорт країн ЄС і Росії [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Призначено нового керівника Київської обласної прокуратури
  Теги: