У Лондоні стає усе небезпечніше

  У Лондоні стає усе небезпечніше. Третя ніч погромів стала наймасовішою та наймасштабнішою. За останніми даними арештували понад три сотні людей, 35 поліцеських - поранені. Десятки туристичних компаній закликають своїх клієнтів бути обережними у британській столиці. МЗС Росії закликає своїх громадян уникати околиць британских міст.

  Горить вже не тільки Лондон. Молодіжні заколоти перекинулись на інші британські мегаполіси: Бірмінгем, Ліверпуль, Манчестер, Брістоль. Те, що починалось як спонтанна акція протесту проти поліцейського свавілля, вилилось у мародерства та погроми.  

  Мешканець Лондона: "Я не знаю, навіщо вони це роблять. Мені позвонив друг і сказав, що мій магазин грабують. Я приїхала, а поліції ще й досі немає".

  Грабують продуктові магазини, меблеві салони, крамниці мобільних телефонів - і не лише на околицях, але й в цілком респектабельних столичних районах - Кемдені та Ноттінг-Хіллі.

  Працівник магазину: "Мені пощастило. У магазині залишався мій свівробітник. Він з товаришами смогли відігнати більшість хуліганів. Але іншим таки вдалося забрати досить багато речей".

  Мародерства та підпали загалом зафісували щонайменше у восьми районах Лондона. В одних випадках, поліція не могла навіть втрутитись - і чекала підмоги. В інших - приїджала на виклик занадто пізно.

  Мешканка Лондона: "Мені байдуже до інших районів, байдуже що там також пожежі. Вогнеборці працюють просто жахливо -  їх чекали кілька годин. Це нікуди не годиться".  

  Самі протестувальники заявляють, що їм просто увірвався терпець. Населення бідних районів постійно потерпає від утисків влади та поліції. А тут ще економічна криза і високі податки. Тому деякі заявляють  - вони виносять телевізори з магазинів і в такий спосіб повертають собі податки.

  Мешканець Лондона: "Ці люди довгі роки відчувають несправедливість. До них ніхто не прислухається і багато хто каже, що залишиться на вулицях, поки політики не прийдуть до них. Всі обурені, що поліці вбила того хлопця. Вона ж могла просто його арештувати".

  Преса пише про епідемію заколотів по усій Британії та неготовність поліції захистити громадський порядок. Адже тепер хулігани підпалюють не поліцейські машини, а приватні. І не соромляться громити магазини серед білого дня. Поліція заявляє, що поки уникає жорстких придушень - і надає перевагу тактиці пасивного стримування. Та закликає громадян бути обережними.

  Тім Годвін, в.о. голови Скотленд-Ярда: "Я закликаю мешканців районів, які потерпають від мародерств, стежити за своїми дітьми і тримати їх подалі від заворушень. Також під час протистояння на вулицях збирається багато цікавих, але я би просив їх триматися подалі і дати поліції виконувати свою роботу".

  Рішучі дії обіцяє і уряд. Прем`єр-міністр Девід кемерон перервав відпустку в Італії та терміново повертається до британії. На сьогодін призначили засідання урядового комітету з надзвичайних ситуацій.

  Юлія Кулак, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Обама запевняє, що США залишаються найсильнішою економікою світу
  Наступний матеріал
  Держдеп США просить Україну переглянути рішення щодо арешту Тимошенко
  Теги: