У Лондоні пікетували посольство Білорусі на підтримку опозиції

  Протести опозиції у Білорусі підхопили за кордоном. У Лондоні білоруське посольство пікетували відомі актори Йен Маккелен, Семюель Вест та інші. Петицію солідарності із вільною Білоруссю підписали голівудські зірки Кейт Уінслет і Джуд Лоу. Вони закликали Мінськ відпустити усіх затриманих під час недільних заворушень.

  З гучномовцями і гаслами вони зібралися біля посольства Білорусі у Лондоні. Британські актори влаштували акцію просто під стінами амбасади на знак протесту проти жорсткого придушення виступів опозиції минулої неділі у Мінську.

  Семюель Вест, актор: "Лукашенку більше не треба удавати, що він частина демократичної країни. Митці все одно донесуть справжню ситуацію. Голоси акторів завжди гучні і їх чутно через кордони. Ми тут зібралися, щоби нагадати таким, як Лукашенко: шлях свободи слова, думки і мистецтва тернистий, але на фініші зажди перемога над боягузами - це доведено історією".

  Так Семюель Вест висловився про мистецтво артистів білоруського "Вільного театру", який виступає підпільно з 2005-го року. Два тижні тому актори зірвали овації у Лондоні, коли показали дві вистави, що характеризували режим диктатури у Білорусі. У них взяли участь голівудські зірки Кейт Уінслет і Джуд Ло, які згодом підписали петицію солідарності "Живе Бєларусь". Акторів підтримали також європейські музиканти та ді-джеї. На аматорському відео -продюсер вільного театру Наталя Коляда вчить західних митців промовляти "Живе Бєларусь".  

  Після недільних заворушень на площі Незалежності Наталю Коляду разом із чоловіком - драматургом театру Миколою Халєзіним - забрали до слідчого ізолятора. Наступного дня їх відпустили, однак Халєзін, побоюючись нового затримання, переховується у друзів.

  Йен МакКеллен, актор: "У Великій Британії актор може грати у будь-якій виставі відкрито і для усіх охочих. У Білорусі "Вільний театр" грає таємно у приватних будинках і навіть у лісі. Ми вийшли сюди, щоби підтримати їх".

  Сестра Андрія Санникова - опозиційного кандидата, який дотепер перебуває у СІЗО - не стримує сліз і дякує за підтримку західним митцям.

  Ірина Богданова, сестра кандидата від опозиції Андрія Санникова: "Я вам дуже вдячна за підтримку, це дуже зворушливо з вашого боку - вільно висловити свою позицію щодо ситуації у нашій країні. Хай живе Беларусь!"

  Під час недільних протестів на площі Незалежності затримали понад шістсот людей. Їх засудили до адміністративних штрафів та арештів до п`ятнадцяти діб. Досі за ґратами залишаються п`ятеро опозиційних кандидатів у президенти, журналісти і пересічні люди, що потрапили під гарячу руку ОМОНу.

  Ганна Ільїних 5 канал.

  Попередній матеріал
  Новий шпигунський скандал між Великою Британією і Росією
  Наступний матеріал
  США потерпають від штормів, повеней та снігопадів [відео]
  Теги: