У Лівії відзначають 34 річницю проголошення "джамахірії"

  У Лівії вичерпані запаси харчів - заявляють у Всесвітньому Фонді їжі ООН. Його фахівці закликали усі країни негайно надати гуманітарну допомогу державі. Застосування сили проти цивільних засуджують Євросоюз та ООН. Міжнародний кримінальний суд - збирає докази злочинів проти людяності у Лівії. А Муаммар Кадафі продовжує стверджувати, що армія не чіпала мирних громадян - бої точаться тільки з бойовиками. Сьогодні сили Каддафі відвоювали кілька важливих міст, а сам полковник святкує річницю лівійської державності.

  За задумом полковника, уся влада в Лівії належить народові, а отже будь-який бунт – є антинародним. До того ж, Каддафі, як лідер революції, не має жодної офіційної посади, а отже не може піти у відставку. За його словами, заворушення у Лівії – це змова за участю Аль-Каїди. Мета – захопити нафтові родовища.

  Муаммар Каддафі: "Я хочу нагадати, що з 1977 року я передав владу народним комітетам і конгресам. З того часу я не маю жодного стосунку до управління. Адміністративна влада у Лівії належить народу".

  У столиці - відносно спокійно. Її мешканцям роздали по 400 доларів на родину, як компенсацію через зростання цін.  

  Житель Триполі: "Нехай Бог допомагає нашому лідеру, він дав нам гроші і ми дуже добре живемо!"

  Житель Триполі: "У нас усе чудово, ми живемо в гарних умовах. Крамниці працюють, навколо все спокійно".

  За межами столиці - спокою немає. За даними каналу Аль-Джазіра, війська Муаммара Каддафі відбили у повстанців два міста на сході країни - Гаср-Гаріан і Сабрату. Державне телебачення Лівії повідомляє, що полковник захопив ще й Марса-Брега, штаб-квартиру кількох нафтових компаній. А повстанці стверджують, що відбили атаку. Війська Каддафі бомбардують місто Адждабія. Кількість біженців - зростає. За минулий тиждень знялися з місця понад 100 тисяч людей. Найгірша ситуація - на кордоні з Тунісом. У наметовому містечку та просто неба лишається близько п`ятдесяти тисяч людей. Обурені біженці влаштовують акції протесту.

  Мохамед Аслан, біженець: "Це непростий час для усіх нас. Ми - з Бангладеш, а застрягли тут, на кордоні. Наш уряд не намагається нам допомогти. Ані рятувальники, ані лікарі, ані преса - ніхто не приїхав із Бангладеш. Ми почуваємося кинутими напризволяще".

  ООН різко засудила дії Муамара Каддафі. Лівію виключили з Ради ООН із прав людини. До зміни влади у країні закликає і Євросоюз.

  Жозе Мануель Баррозу, президент Єврокомісії: "Очевидно, що полковник Каддафі - частина великої проблеми, а не її вирішення. Час йому піти і повернути владу народові Лівії".

  Ліга арабських держав вважає неприйнятним іноземне втручання у справи країни. Таку резолюцію сьогодні готують до ухвалення на засіданні в Каїрі. Представники Лівії участі в засіданні не беруть - їх виключили через жорстоке придушення протестів у державі.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мешканці Гонконга вимагають обмеження на використання світлової реклами
  Наступний матеріал
  Михайлу Горбачову виповнилось 80 років
  Теги:
  Loading...