Михайлу Горбачову виповнилось 80 років

  Першому і єдиному президентові СРСР - Михайлу Горбачову - 80 років. Ювіляр святкує удома, у родинному колі. А урочисті вітання прийматиме наприкінці березня у лондонському Альберт-холі. Там Горбачов вручить власну премію - "Людина, що змінила світ" - у трьох номінаціях - "перебудова", "гласність" і "прискорення".

  Вищим орденом Росії - Андрія Первозванного - нагородив Михайла Горбачова глава федерації Дмитро Медведєв. Із вісімдесятиріччям першого і єдиного президента СРСР привітав і прем`єр Володимир Путін.

  Свій ювілей Михайло Горбачов святкує у Москві - у компанії трьохсот родичів та друзів. А на 30 березня у Лондоні заплановані велике громадське святкування, зокрема концерт "Горбі-80" у відомому Альберт-холі. Виступатимуть, зокрема, Королівський філармонічний оркестр, хор Турецького та Лара Фабіан. Квитки коштуватимуть від 5-ти до 14-ти тисяч доларів.  

  Михайло Горбачов, перший президент СРСР: "Я радуюсь своей жизни, хотя бывали разные моменты. Счастливых реформаторов не бывает".

  Ставлення росіян до Михайла Горбачова - неоднозначне. Вони схвально оцінюють запроваджені ним демократичні свободи, надання прав на підприємницьку діяльність, завершення Холодної війни та виведення військ з Афганістану. Розпад СРСР для більшості респондентів є найгіршим результатом правління Горбачова. Також його засуджують за подальший безлад у країні і антиалкогольну кампанію.

  Росіяни: "После него стало легче дышать, свободнее. Демократия!"

  Росіяни: "Развалил государство..."

  Народився майбутній радянський лідер у селі Привольне Ставропольського краю. Його мати, Марія Гопкало, була українкою. Діда у 1937 році заарештували за звинуваченням у троцкізмі, але згодом відпустили. Михайло Горбачов заявляв, що розповіді діда стали одним із факторів, що схилили його до неприйняття радянського режиму. Епоха Горбачова характеризується масштабною спробою реформування в СРСР - Перебудовою, яка завершилася розпадом держави. Він має низку почесних нагород, найвідоміша з яких - Нобелівська премія миру 1990 року.

  Олена Кричковська, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Лівії відзначають 34 річницю проголошення "джамахірії"
  Наступний матеріал
  НОК визначив кращого спортсмена місяця
  Теги:
  Loading...