У Лівії триває протистояння між військами Каддафі та повстанцями

  Тим часом у Лівії триває збройне протистояння між військами режиму Каддафі та повстанцями. Звідти надходять повідомлення про нові жертви. Державне телебачення країни повідомляє: провладні сили відбили в опозиції міста Ез-ЗАвія та Місурата. Хоча повстанці кажуть, що саме вони контролюють ці території. Тим часом, газета Сандей Таймс пише: лівійська опозиція захопила загін елітних британських спецпризначенців. Вони супроводжували дипломата, який прямував на зустріч із повстанцями.

  Бої між повстанцями та військами Каддафі - у розпалі. Найзапекліше протистояння  - у місті Ез-Завія, у 50 кілометрах від столиці. Там опозиціонери відбили кілька атак проурядових сил. Водночас державне телебачення Лівії - повідомляє, що Ез-Завія перейшла під контроль проурядових військ.  Обидвом сторонам жертв уникнути не вдалося. Загинули десятки людей. Після тяжких боїв сили повстанців узяли під контроль міста Рас-Лануф та Бін Джавад на заході країни. Нині намагаються  завоювати місто Сірт - бАтьківщину полковника Каддафі.

  Мохаммед Ель Файтурі, командир повстанців: "Коли ми прибули до міста Бін Джавад, люди нас зустріли з радістю. Місцеве населення нас вітало. А потім з`явилася авіація Каддафі - два літаки і один гвинтокрил. Вони збиралися почати обстрілювати нас, але ми встигли відкрити вогонь першими".

  Перші офіційні заяви - зробила опозиційна Національна Рада у Лівії. Вона проголосила себе  - єдиним легітимний представником країни. Національна Рада налічує 30 членів. Очолює її Мустафа Абдель Джаліль - колишній міністр юстиції. Він заявив, що не хоче присутності іноземних військ на території своєї держави, але закликав міжнародну спільноту використати авіацію і допомогти подолати режим Каддафі. Водночас у міністерстві закордонних справ Лівії - заявляють, що ситуація у країні- налагоджується.

  Халед Аль-Коем, речник МЗС Лівії: "У Ель-Завії зараз - мирно та спокійно. Сподіваємося, що найближчим часом  життя там  налагодиться. Щодо ситуації у містах Рас-Лануф та Брега, можу заявити, що армія там дотримується наказу не вступати у сутички з повстанцями".

  Тим часом у лівійській столиці  Триполі - з ночі лунають постріли. Про це повідомляють кореспонденти BBC та "Аль-Джазіри". За їхньою інформацією, там вже використовують важку техніку. Проте незрозуміло почав атаку. Місцеві мешканці повідомляють лише, що постріли лунають неподалік міського аеропорту. Влада запевняє: це - святковий салют на честь перемог військ Каддафі.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Народні гуляння в Мамаєвій слободі [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Каїрі люди штурмували штаб-квартиру Державної служби безпеки
  Теги: