Народні гуляння в Мамаєвій слободі [репортаж, відео]

  Досхочу наїстися та навеселитися треба перед великим постом, який триватиме 40 днів. У сиропусний тиждень в Україні святкують Масляну, або ж Колодія, який у давнину вважався опікуном шлюбу. Тож найбільше тепер потерпають парубки: дівчата чіпляють колодки і беруть обіцянки, що ті чимшвидше знайдуть собі пару. Утім, весілля святкувати доведеться вже після Великодня.

  Ці дівчата пропускають повз себе лише одружених чоловіків, а парубків затримують. Після ретельного допиту, чому досі не в шлюбі - і на руці вже плентається колодка. І доводиться готувати щось на відкупне.

  Леся Головата, 5 канал: "Просто так зняти з руки колодку неможливо. За неї треба або заплатити, або відпрацювати піснями чи танцями. Після цього парубок дає клятвенну обіцянку".

  Але й дівчата не сиділи без діла. До Колодія підготувалися. Своїми руками наліпили гори варенків із сиром. Щоби наїстися від пуза - адже з пісного понеділка доведеться затягнути паски на 40 днів.

  Старалися недарма. Хочуть переконати українців, їсти на Масляну треба не млинці, а власну обрядову страву. Дегустують смаколики і іноземці, і українці.

  А от ця компанія і старі традиції запусту шанує, і нові -на столі уживаються вареники та 6 видів налисників.

  Леся Головата, Юрій Підлісевич, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  У Саудівській Аравії заборонили будь-які масові акції
  Наступний матеріал
  У Лівії триває протистояння між військами Каддафі та повстанцями
  Теги:
  Loading...