У Лівії безпритульні селяться у віллах колишніх можновладців [відео]

  Хто був нічим, той стане всім. У Лівії в розкішних маєтках, що колись належали владній верхівці, тепер селяться родини, які втратили житло під час війни.

  У цьому маєтку, площею у 6 квадратних кілометрів, ще рік тому мешкав лівійський лідер Муаммар Каддафі. Він отримав Баб аль-Азізію у спадок від короля Ідріса. На території за 4-метровими стінами були не лише розкішна вілла та казарми, а ще й футбольне поле, басейн, медіа-центр та інші структури.

  Фатехі аль-Рабтлі: "Після перевороту й повалення короля Ідріса Баб аль-Азізія спочатку належала офіцерам. Пізніше її переробили на приватне помешкання для Муаммара Каддафі та його родини. А вже під час звільнення країни обійстя розбомбили та пограбували".

  Більша частина маєтку й досі у смітті та уламках. Утім, тепер будівлі потроху відновлюють. Майже вся територія дісталася військовим. Утім, будинки, зведені ще у 60-х роках для слуг короля, лишилися нічийними. Саме їх і заселили родини, чиї домівки розбомбили рік тому. Вони роблять ремонт, міняють вікна та двері й навіть придумали назву - квартал Свободи. Утім, документів на житло самозаселенці поки що не мають.

  Мохаммед Аль-Мабрук: "Як бачите, відновлені будівлі виглядають набагато краще, ніж ті, що розташовані у сусідніх районах. Тому ми звернулися до уряду з проханням оформити все офіційно та підключити наші помешкання до електромережі та водопостачання".

  А от чи вдасться новоселам отримати історичні будинки у постійну власність - поки що невідомо. Адже у планах лівійського уряду - стерти маєток з лиця землі, а на цьому місці - розбити парк.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Китаї більше 300 людей отруїлись аміаком
  Наступний матеріал
  Екологічна комісія Київради просить Януковича захистити Біличанський ліс
  Теги: