24tv.ua

У Латвії нарахували мільярдні збитки від радянської окупації

  СРСР завдав економіці Латвії збитків на 185 млрд євро

  Приблизні збитки, завдані економіці Латвії під час окупації СРСР, становлять 185 млрд євро. Про це заявила представник спеціально створеної для підрахунку цих цифр комісії Рута Паздере, інформує Delfi.

  "Крім того, демографічні збитки дорівнюють кільком десяткам мільярдів, приблизно стільки ж – завдані  збитки довкіллю", – йдеться в повідомленні.

  Комісія, яка займається обрахунком збитків, завданих Латвії окупаційним режимом СРСР, була створена 11 років тому. У 2009 році комісію позбавили фінансування і вона припинила роботу до 2014 року.

  Окрім того, комісія розробила стратегічний план, який містить 40 напрямків діяльності, розділених на кілька великих блоків. Це збитки, завдані в роки окупації економіці Латвії, демографічні втрати – підрахунок кількості людей, які були депортовані в РФ або виїхали на Захід. Також узагальнюється вплив окупації на культуру, релігію і природу Латвії, підраховуються втрати, яких Латвії заподіяли радянські військові бази.

  Зауважимо, депутат Європейського парламенту Інесе Вайдере підкреслила, що необхідно працювати над єдиним сприйняттям історії. Вона зазначила, що обидва режими – і нацистський, і радянський – "були однаково злочинними". За її словами, нині ведеться велика інформаційна війна, і з цим потрібно боротися.

  Як повідомляв 5.ua, 23 березня 2016 року Латвія почала зводити паркан на кордоні з Росією

  Попередній матеріал
  НБУ отримає кредит у $200 млн від центробанку Швейцарії
  Наступний матеріал
  "Порто-франко" в Одесі пропагують агітатори Ківалова і "Опоблоку" - активіст
  Теги:
  Loading...

  Латвія вкотре зафіксувала біля своїх кордонів кораблі та субмарину РФ

  У Латвії стартували масштабні міжнародні навчання НАТО

  У Латвії заборонили ретрансляцію телеканалу "Росія-РТР"

  ЗС Латвії знову зафіксували біля кордону російську субмарину

  Проросійського журналіста Грема Філліпса видворили з Латвії

  5 канал - трансляція наживо