У Латвії - "день тиші" перед виборами

  У Латвії - день тиші. Завтра країна обиратиме новий парламент. Головні претенденти на перемогу - захисники прав російськомовного населення, партія "Центр згоди" та блок "Єдність", який сповідує праву ідеологію. Усього за 100 крісел у латвійському Сеймі змагаються 13 політичних партій.

  Праві чи ліві - відповідь на це питання Латвія отримає завтра. Поки політологи та аналітики вправляються у прогнозах - простих людей турбують переважно дві проблеми - чи не забудуть політики після виборів про свої обіцянки, та скільки грошей знадобиться уряду, щоби подолати наслідки економічного спаду. За останні два роки кожен четвертий працездатний латвієць втратив роботу.

  Велта Індруша, місцева мешканка: "Найбільше мене турбує те, що всі політики брешуть. Це - факт. Вони багато обіцяють, але після виборів, як правило, нічого не змінюється".

  Коістіна Лауре, місцева мешканка: "Великої довіри до когось у мене нема. Але сподіваюся, що той, за кого я проголосую, спроможеться виконати бодай частку своїх обіцянок".

  Наталя Седал, місцева мешканка: "Треба працювати самим, а позичати не треба..."

  На думку політологів, головне питання не "хто виграє", а яку коаліцію вдасться сформувати. Адже, згідно з соціологічними опитуваннями, поки що жодна політсила не має підстав претендувати на більшість голосів. Опозиційному "Центру згоди" пророкують трохи більше 20 відсотків. Блоку "Єдність" - майже двадцять. Як одним, так і іншим доведеться шукати соратників з-поміж менших партій, які подолають 5-тивідсотковий бар`єр. 

  Карліс Стрейпс, політичний аналітик: "Якщо переможе опозиція - вони по-іншому співпрацюватимуть з міжнародним валютним фондом. Та і з корупцією треба буде щось робити, бо ми стали справжньою банановою республікою. Тільки бананів бракує".

  Мартінс Казакс, економіст: "Сформувати коаліцію буде непросто. Є ризик, що хто б не був при владі - у нього не вистачатиме голосів швидко проводити реформи".

  Філіп Раєвський, політолог: "Латвія - член ЄС та НАТО. У нашій країні немає політичної сили, яка б хотіла це змінити. Це єдине, що можна сказати напевно".

  Перед майбутнім переможцем стоятиме непросте завдання - реформувати економіку країни. МВФ та ЄС запропонували допомогу - кредит на понад 10 мільярдів доларів. Утім, впрягатися в ярмо чи ні - на це питання відповідатимуть ті, кого наділять цим правом виборці.

  Захар Симчич. 5 канал.

  Попередній матеріал
  Cпроба державного перевороту в Еквадорі - ЗМІ [відео]
  Наступний матеріал
  На Тайвані впав шматок естакади - 7 загиблих
  Теги: