Cпроба державного перевороту в Еквадорі - ЗМІ [відео]

  Четверо людей загинули, ще п`ять десятків - поранені під час спроби державного перевороту в Еквадорі. Серед поранених - міністр закордонних справ, повідомляє РБК. В країні запровадили надзвичайний стан.

  Військовим, які зберегли лояльність до президента, вдалося стабілізувати ситуацію.
  Заворушення у Кіто та найбільших містах країни зчинили ті, хто зазвичай оберігає країну від неспокою - поліцейські та військові. Їх обурює закон, що обмежує просування по службі і зменшує премії. Протестувальники захопили кілька казарм, блокували аеропорти та дороги. Мародери не проґавили нагоди пограбувати кілька банків.

  Ернесто Гонзалес, генерал армії Еквадору: "Причина протестів - ухвала закону про обмеження соціальних пільг. Якщо його переглянуть - протести у країні припиняться".

  Спробою військового перевороту назвав протести президент Еквадору Рафаель Корреа після того, як демонстранти застосували сльозогінний газ. Глава держави  потрапив до лікарні. Роз`ятрені мітингувальники десять годин тримали шпиталь в облозі. Та зрештою, гвардійці звільнили Корреа і той зміг звернутися до народу.

  Рафаель Корреа, президент країни: "Кров наших братів-еквадорців пролилася даремно. Я говорив з представниками протестувальників - жодний з них не читав нового закону. Вони зробили хибні висновки і через це вдалися до протизаконних дій. Учасники спроби перевороту будуть покарані".

  Надзвичайний стан у країні зберігається дотепер. Перу та Колумбія закрили кордони з Еквадором. А США, ООН та ЄС висловлюють підтримку еквадорському лідерові. Між тим, через заворушення в Еквадорі у світі дорожчає нафта.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Україні стартувала осіння призовна кампанія
  Наступний матеріал
  У Латвії - "день тиші" перед виборами
  Теги: