У Китаї збудували будинок із найменшими у світі кімнатами

  Будинок з найменшими в світі кімнатами побудували в Китаї. Корисна площа кожної з них не перевищує трьох квадратних метрів. Спроектували споруду місцеві архітектори на замовлення влади Пекіна.

  Столиця Піднебесної потребує компактного та дешевого житла для сотень тисяч мігрантів, які з`їжджаються з усього Китаю до мегаполіса в пошуках роботи. Зараз чиновники вирішують чи розпочинати масове будівництво таких помешкань. Одні називають їх національною ганьбою, інші - ефективним вирішенням проблеми нестачі житла.

  Ліжко, телевізор і письмовий стіл примудрилися розмістити на трьох квадратних метрах китайські архітектори. Вони стверджують, що такі кімнати - це найкращий вихід для трудових мігрантів, які мало заробляють і потребують дешевого житла. Платити за нього потрібно близько тридцяти доларів на місяць. Окрім комунальних послуг, у цю суму входить також плата за Інтернет.

  Гуан Рісінь, автор проекту: "Ми називаємо ці кімнати - житловими капсулами. Вони збудовані з вогнетривких матеріалів і не пропускають шум з вулиці. Населення Пекіна постійно зростає. Щороку приїжджають багато студентів і робітників. У них мало грошей, тож подібні помешкання - це їхній єдиний шанс знайти житло у столиці".

  Кухні та вбиральні в будинках є спільними. Архітектори стверджують, що врахували в проекті всі необхідні умови для комфортного проживання людей. Але кілька експертів уже виступили проти масового зведення подібних споруд. Вони попереджають - мешканці "капсул" стикатимуться з численними побутовими проблемами в своїх дешевих помешканнях.

  Вонг Фужонг, економіст: "Це ганьба для нашого суспільства. Люди будуть змушені роками жити в цих жалюгідних кімнатах, сподіваючись на кращу долю. Молодь втрачатиме в них віру у власні сили. Таким способом ми не досягнемо економічного зростання. Потрібно зупинитися поки не пізно".

  Механік: "А мені подобаються ці кімнати. Я б з радістю жив там. У них є телебачення, Інтернет і все необхідне. До того ж орендна плата є досить низькою".

  Автори проекту стверджують, що їхнім проектом зацікавилися й інші китайські мегаполіси. Проте розпочати будівництво вони планують усе ж в північно-західних передмістях Пекіна. Це вже третя спроба створити дешеве й компактне житло у столиці Піднебесної. Попередні будинки уряд забракував, тому що вони не відповідали багатьом санітарним нормам проживання людей.

  Олександр Войтко, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Кількість загиблих у Нью-Делі внаслідок обвалу будинку зросла до 55 чоловік
  Наступний матеріал
  Обама написав книгу для дітей
  Теги: