У Китаї вигадали транспорт майбутнього (сюжет)

  Це - велетенський автобус-тонель, який не боїться заторів. Диво техніки перевозитиме на другому поверсі до півтори тисячі пасажирів і, водночас, не створюватиме заторів. Адже перший рівень автобуса - це тунель, через який зможуть їздити не тільки легковики, а й вантажівки.

  Затори і тягнучки - звичне явище для китайської столиці. Втім, уже незабаром цей жах для водіїв може відійти у минуле. Адже рух транспорту розвантажать автобуси-тунелі. Винахідник цього дива техніки Сун Чжоу на макетному проекті демонструє, як усе реально запрацює вже наприкінці року. Автобус рухатиметься спеціальними коліями, а під ним проїжджатимуть автомобілі.

  Сун Ючжоу, винахідник автобуса-тунеля: "Зазвичай саме громадський транспорт гальмує рух на дорогах, адже їде значно повільніше і займає автомобільну смугу. Новий автобус і сам не стоятиме у заторах, і не заважатиме іншим машинам".

  Автобус-тунель здатний перевозити до півтори тисячі пасажирів. Усі вони будуть сидіти на другому рівні, на висоті чотирьох метрів. Водночас унизу безперешкодно проїжджатимуть і легковики, і вантажівки, заввишки два метри. Такий автобус, за розрахунками експертів, розвантажить дороги Пекіна від заторів щонайменше на тридцять відсотків. 

  Чжань Венбо, вчений Китайської академії наук: "Теоретично ми можемо порівняти цей диво-автобус із метро. І хоча він не буде рухатися дуже швидко, але зможе перевозити велику кількість пасажирів".

  Швидкість автобуса-тунелю не перевищуватиме шістдесяти кілометрів за годину. Адже на додачу до усіх його переваг, він ще й економічний - тільки частково їздить на пальному. Він обладнаний електричним акумулятором і сонячними батареями. Шість таких автобусів з`являться на дорогах Пекіна уже наприкінці року. Сорок кілометрів траси - і одна конструкція автобуса-тунелю обійдеться владі у сімдесят чотири мільйони доларів. А це вдесятеро менші інвестиції, ніж на будівництво метро або розширення доріг.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Встановлено рекорд із стрибків з банджи
  Наступний матеріал
  Грецькі крамниці спорожніли через страйк перевізників (сюжет)
  Теги: