У Китаї понад 6 мільонів людей проводять перепес населення

  Шість мільйонів переписувачів населення з`ясовуватимуть у Китаї - скільки ж там тепер громадян. Принцип одна сім`я- одна дитина примушує простих китайців приховувати та просто нереєструвати немовлят - то ж перепис, сподівається влада, дасть можливість з`ясувати справжню кількість населення. А ще Пекіну цікаво - скільки нині в країні трудових мігрантів - тих, кто в пошуках кращою доля вирушив із села працювати до міста.

  Шість мільйонів чиновників залучив китайський уряд для проведення перепису населення цьогоріч. Передувала йому потужна агітаційна кампанія, у рамках якої влада переконувала громадян сприяти цій процедурі. Цього разу встановлюватимуть реальне місце проживання громадян, а не формальні адреси їхньої реєстрації. Таким чином, уряд визначить кількість селян, які виїхали працювати до великих міст.

  Вонг Джинг, професор: "Ми дізнаємося фактичний розподіл населення між селом та містом. Встановимо рівень урбанізації китайських мегаполісів. Через такий підхід цей перепис є особливим. Він відкриє справжню демографічну ситуацію в країні".

  Влада Піднебесної запевняє - використає результати перепису для покращення рівня життя людей. Але не всі громадяни довіряють уряду. Список питань складається з вісімнадцяти пунктів. Китайці побоюються, що відомості про кількість дітей або інші деталі особистого життя можуть бути використані проти них. Та чиновники запевняють - від перепису жоден громадянин ухилитися не зможе.

  Гонг Сянруї, представник агенції з перепису населення: "Якщо ми не знайдемо особу за місцем її реєстрації, то відмітимо це в своєму звіті. В містах реєструватимемо всіх, кого зустрінимо в помешканнях. Якщо вони приїхали туди працювати - запишемо звідки прибули та на скільки часу".

  Перепис в Китаї проводиться раз на десять років. У двотисячному - зареєстрували один мільярд двісті дев`яносто п`ять мільйонів громадян. Дві треті з них жили в селах. Експерти очікують, що цьогоріч пропорція міського населення значно зросте. Остаточні дані перепису оприлюднять у квітні наступного року.

  Олександр Войтко, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  В Гондурасі з військової бази викрали літак
  Наступний матеріал
  Турецька мама-екстрималка [відео]
  Теги: