У Тернополі понад 20 років будують бібліотеку

  Понад два десятиліття у Тернополі очікують на завершення будівництва приміщення під обласний архів і бібліотеку. Його зведення розпочали ще за Радянських часів. Наразі фонд обласного архіву тримають у церкві вісімнадцятого століття - в умовах, непридатних для зберігання документів.

  Для якісного збереження документів в архіві має бути відповідна температура та вологість. Нинішнім умовам до ідеальних - далеко. Тернопільський обласний архів розташований у церкві 18 століття. Працівникам не раз доводилося рятувати цінні папери від затоплення та надмірної вологості.

  Оксана Сулима, працівниця архіву:"Були проблеми в нас, коли протікала система опалення, то ми переносили документи, поки ліквідовували аварії і було, коли ше був неперекритий дах то сніг топився, дощ падав, тут затоплювало. Також ми накривали, переносили документи". 

  Архівісти сподіваються, - усі належні для зберігання документів умови будуть у новому приміщенні, на яке вони очікують уже понад 20 років.

  Юрій Гумен, директор Державного архіву Тернопільської області: "Ми архівісти Тернопільщини маємо надію на те, що незабаром ми зможемо в нормальних умовах зберігати і примножувати нашу документальну базу".

  Навколо зведення нової будівлі для архіву та бібліотки неодноразово спалахували пристрасті. Адже споруду зводять поблизу міського ринку, тому деякі підприємці хотіли створити в ньому торговельний центр. Проте, обласна влада обіцяє - приміщення  віддадуть лише під архів.

  Михайло Цимбалюк, голова Тернопільської облдержадміністрації: "Останніх 6 років роботи взагалі не велися по приміщенню бібліотеки, втрачено час і зараз ми активно працюємо над удосконаленням самої концкпції бібліотеки сучасної або бібліотеки майбутнього. Будівництво розконсервоване це вже однозначно".

  На добудову майбутнього архіву із державного та обласного бюджетів уже виділили двадцять мільйонів гривень.

  Ольга Гуйван, Тарас Сірий, Тернопіль "5 канал".

  Попередній матеріал
  Турецька мама-екстрималка [відео]
  Наступний матеріал
  Гурт "Скорпіонс" дасть два концерти в Україні
  Теги: