У Киргизстані - триденна жалоба

  Триденна жалоба за жертвами міжетнічних сутичок розпочинається сьогодні у Киргизстані. Згідно з даними Міністерства охорони здоров`я країни, під час заворушень загинули 178 осіб, майже 2 тисячі - були поранені. Влада країни намагається запобігти поширенню безладів на столицю та Чуйську область.

  Ситуація у Киргизстані поступово нормалізується - заявляє тимчасова влада країни. Напруження залишається лише в окремих районах міст Ош та Джалал-Абад. Більшість магазинів там зруйновані, а зв"язок - перерваний. Бойовики тепер рухаються не  машинами, а пішки, тому затримати їх складніше, кажуть в МВС. Південь Киргизстану контролюють армія та спецпризначенці. Ніч у регіоні була спокійною, утім вранці евакуацію біженців - продовжили. 

  Анна Нельсон, речник Міжнародного Комітету Червоного хреста: "Перші кілька днів заворушень ми не могли дістатися Джалал-Абаду - там  стріляли і наша команда була змушена повернутися назад до Оша. Але вчора ми нарешті потрапили у це місто, перевірили ситуацію у найбільшій лікарні. Поранених менше, ніж ми очікували. Утім умови перебування людей у шпиталі - складні. Там не вистачає медикаментів, а обладнання - застаріле. Ми мусимо надати постраждалим гуманітарну допомогу".

  Сьогодні південні райони країни залишать близько тисячі людей. Більшість з них - громадяни Китаю. Тисячі узбеків, що втратили дах над головою, ще сподіваються знайти притулок в Узбекистані. Утім влада цієї країни вже закрила кордон - після того, як прийняла понад 75 тисяч людей. Тимчасова влада Оша закликає біженців повертатися. Для них розгорнули польові кухні та обіцяють поставити намети.

  Абдулакян Ісакянов, мешканець міста Ош: "Де уряд?! Звичайні люди не розуміють нічого! У нас немає навіть води! У нас нічого не залишилось! І ніхто не знає, коли ситуація нормалізується".

  Водночас тимчасовий уряд Киргизстану заявив - незважаючи на заворушення, загальнонаціональний референдум щодо реформи Конституції відбудеться, як і планували, 27 червня. 

  Масові сутички розпочалися в південній столиці Киргизстану - Оші - 11 червня. Заворушення швидко перекинулися на Джалал-Абадську область. Це - найкривавіші зіткнення на півдні країни із 1990 року, коли внаслідок так званої "ошської різанини" в СРСР загинули понад тисяча людей. Населення цього регіону досі підтримує поваленого президента Курманбека Бакієва. Хоча він стверджує, що не причетний до нагнітання ситуації на півдні.

  5 канал 

  Попередній матеріал
  3 українців засудили в Чехії за торгівлю людьми
  Наступний матеріал
  Нафтова пляма наблизилась до Куби
  Теги: