Нафтова пляма наблизилась до Куби

  З нафтової плями розпочав своє перше послання з Овального кабінету президент Барак Обама. Він назвав розлиття нафти найбільшим забрудненням в історії Сполучених Штатів. Обама пообіцяв, що найближчі тижні "Бритіш Петроліум" відкачуватиме до 90-та відсотків нафти з аварійної свердловини у Мексиканській затоці. А до кінця літа витік зупинять. Тим часом, пляма наближається до кубинського узбережжя.

  Зупинити нафту у водах Мексиканської затоки й не допустити забруднення пляжів збирається Куба. Допомагатимуть у цьому фахівці з Венесуели. Вони вивчать швидкість поширення та склад плями й запропонують кубинським рятувальникам найефективніший метод боротьби із забрудненням.

  Північно-західне узбережжя Куби є домівкою для морських черепах, акул та ламантинів. Останні нині опинилися під загрозою вимирання.

  Рамон Еспіноза, заступник міністра оборони Куби: "Ми будемо робити для боротьби із забрудненням все, що зможемо. Проте до цього наші фахівці стикалися лише з невеликими витіканнями нафти з танкерів. Як зупинити настільки велику пляму - поки що не знаємо. Сподіваємося на допомогу фахівців з Венесуели. Бо ця країна має столітній досвід видобування чорного золота".

  Шість додаткових танкерів для збирання нафти направить до пошкодженої свердловини "Бритіш петроліум". Про це заявив президент американської  філії компанії. Зараз над місцем витікання чорного золота стоїть одне судно. Повністю ж перекрити свердловину британці зобов`язалися протягом двох місяців. 

  Ламар Маккей, президент американської філії компанії "British Petrolium": "Мені дуже жаль, що трапилася ця аварія. Ми обіцяємо усунути всі її наслідки. Кількох людей на час розслідування усунуто з керівних посад у компанії. Якщо їхня провину доведуть - ми зробимо відповідні висновки".

  Від двадцять другого квітня до Мексиканської затоки потрапили сотні тисяч барелів нафти. Забруднено двісті кілометрів узбережжя Сполучених Штатів. Екологи стверджують: на подолання наслідків катастрофи підуть десятиліття.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Киргизстані - триденна жалоба
  Наступний матеріал
  Попов: Київрада розгляне комунальні тарифи вже за 10 днів
  Теги: