У Косово постраждали українські миротворці (РОЗШИРЕНО)

  П`ятнадцятеро вітчизняних міліціонерів зазнали поранень у Косово. Один із них у тяжкому стані. У місті Митровиця українські миротворці під егідою ООН звільняли адміністративну будівлю, яку захопили серби-демонстранти. У зіткненнях загалом постраждало більше сотні ООНівських поліцейських - зокрема 30 поляків. Зараз косовську Митровицю патрулюють сили НАТО. А Сербія висловила крайнє невдоволення, що ООН та НАТО застосували силу проти учасників заворушення. Люди протестували проти фальшивої держави, якою є Косово - заявив прем`єр-міністр Воїслав Коштуниця. Офіційний Белград розпочав консультації з Москвою для висловлення єдиної позиції щодо сьогоднішньої ситуації.
  Події у Митровиці стали найсерйознішими заворушеннями з часу одностороннього проголошення незалежності краю. Це сталося рівно місяць тому. Вранці сили ООН і НАТО штурмували будівлю міжнародного суду. Її ще в п`ятницю захопили колишні сербські судочинці. Вони втратили свої робочі місця після переходу краю під юрисдикцію об`єднаних націй. Самі юристи опору не чинили. Але після штурму у місті почалися масові сутички. У Митровиці пролунав вибух, внаслідок якого були поранені кілька людей. Бунтівні серби підпалили та закидали камінням кілька автомобілів ООН.

  Олександр Іванко, речник місії ООН в Косові: "Приміщення суду під контролем поліції ООН та вояків НАТО. Деякі солдати поранені. Зараз поліція ООН намагається відновити закон і порядок. Протестувальники використали ручні гранати, коктейлі Молотова, я вже не кажу про каміння та петарди. Ситуація досі дуже напружена, тривають заворушення. Увесь цивільний персонал ООН та поліцію евакуйовали, тож ситуація цілком перейде під контроль сил НАТО".

  Більше двадцяти сербів, десятки ООНівських поліцейських та натівських військових, в тому числі - тринадцять поляків та чотирнадцять українців зазнали поранень сьогодні у Косовській Митровиці. Щоб розігнати демонстрацію під приміщенням суду, застосували сльозогінний газ, в результаті більше сотні людей довелося звернутися за медичною допомогою. Після того, як приміщення суду звільнили, а бунтівників арештували, на колону із затриманими під час операції напали протестувальники. Вони відбили десятьох арештованих юристів.

  Місцевий мешканець: "Гадаю, поліція ООН, можливо, настрахана албанським керівництвом у Приштині, використала силу бепідставно, і я думаю це гідне осуду. Просто потрібно було сісти і обговорити це питання".

  Місцева мешканка: "Можливо це був не найкращий спосіб розв`язати проблему сербів у Косові. Утім я засуджую будь-які акти насильства. Люди повинні через діалог знайти вирішення цієї ситуації".


  Нині Місія ООН провадить переговори з офіційним Белградом, а також з сербськими керівниками у Митровиці, щоб врегулювати ситуацію. Усіх арештовних - а їх більше півсотні - відправили в ізолятори попереднього затримання. Усі вони постануть перед судом. НАТО суворо засудило спалах насильства у Митровиці і обіцяє жорстко реагувати на такі прояви в майбутньому. Зі свого боку Сербія звинувачує миротворців у застосуванні надмірної сили. 

  Тетяна Олійник, 5 канал
  Попередній матеріал
  У Києві відкрили виставку старих іграшок (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Теракт в іракському місті Кербала - 43 людини загинули (ОНОВЛЕНО)
  Теги:
  Loading...