У Києві відкрили виставку старих іграшок (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Українські іграшки 40-60-х років минулого століття показують у столиці. Раритетні Дід, Баба, Курочка Ряба і всі родичі Гарбузові - тепер музейні експонати. Усі вони - герої домашніх театрів та дитсадків, а не великої сцени.
  Іграшки на музейних поличках. Діти, що ними гралися, - зараз уже сиві дідусі і бабусі. Цим лялькам більше шістдесяти років і робили їх українські майстри. Є тут і Курочка Ряба, і Мишка, котра яєчко розбила. Окремий казковий сюжет - пригоди Хлопчика-Барвінка та Дівчинки-Ромашки - з косою, як у Юлії Тимошенко. Найколоритніші - всі родичі Гарбузові. Кожне обличчя - неповторна емоція. А людські руки можуть їх усіх змусити рухатися і навіть навчити говорити.

  Цей ведмедик в червоному конвертику - улюбленець пані Тетяни. Вона уже 45 років працює в Музеї іграшки і кожного його мешканця знає особисто. За її словами, старі цяцьки - прості, щирі і справжні. Хоч у 50-х роках минулого століття і не було такого розмаїття тканин і барвників, як зараз. Нині ж театральну іграшку в Україні виробляють майже поштучно. Така казкова валізка - будиночок театру "Бі-Ба-Бо" з Івано-Франківська.

  На виставці не тільки ляльки-рукавички. Є тут і тіньовий театр. Грають Червону Шапочку. Вона трошки незграбна, але це не головне. Бо тут лише її силует має значення. Настільний театр - це вже цілий вертеп. Іграшки тут статичні, бо кожна з них уже на своєму місці. Та найстаріші експонати - майже сімдесятирічні маріонетки на паличках. Вони -потенційні актори та актриси великої сцени. Ілля Поволодський працює в Київському театрі ляльок - він милується раритеними персонажами казки "Морозко". Каже - у кожного з них свій характер.

  У Музеї кажуть - малеча дуже любить споглядати іграшки. Лише підлітки трохи соромляться приходити до музею, але коли виходять - очі горять.

  Ольга Петрів, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.78Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  У Косово постраждали українські миротворці (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...