У Копенгагені через дорожнечу землі будинки почали зводити на воді

У плавучому будинку передбачені місце для барбекю та майданчик для занять спортом

У данському Копенгагені почали зводити будиночки на воді. Там надзвичайно дорого коштує земля під забудову, тож таким чином намагаються житло здешевити. Але навіть у такому будинку оренда квартири тягне  на наші гроші – майже 20 тис. грн за місяць.

Просторий, зручний та доступний. Так свій винахід характеризують творці будинку на воді. За основу взяли морські вантажні контейнери. Їх розташували на бетонному понтоні у бухті Копенгагена. Розповідають, що така ідея їм спала на думку, коли у данській столиці не змогли знайти землі за адекватну ціну.

Кім Лудруп, генеральний директор Urban Rigger, розповідає: "Усі більш-менш придатні ділянки для зведення житла оцінюються у великі суми. Невдовзі там з'являються офісні будівлі чи дорогі квартири. Доступне житло просто не залишилося де зводити в Копенгагені. От ми й вирішили збудувати таке на воді".

У житловому комплексі – 12 квартир. Електроенергію дають сонячні батареї, розташовані на даху. Воду для потреб закачують із бухти і пропускають через фільтри. Перші мешканці вже почали заселятися. Переважно це студенти, для яких оренда житла у Копенгагені недоступна. За квартиру у плавучому будинку доведеться викласти 650 євро на місяць.

Віце-президент студентської спілки університету Копенгагена Фредеріка Логструп пояснює: "Для багатьох студентів пошук місця для проживання – це стрес, а потім клопоти, як знайти гроші на таку високу орендну плату. Це означає, що він має десь працювати, замість того, аби зосередитися на навчанні".

Окрім гарного краєвиду з вікна, у плавучому будинку передбачені місце для барбекю та майданчик для занять спортом. Якщо ініціатива матиме успіх, компанія планує зводити такі самі будинки в усій Європі.

Михайло Прудник, "5 канал"

Попередній матеріал
Штаб АТО: Сьогодні бойовики 12 разів відкривали вогонь по позиціях українських військових
Наступний матеріал
У Києві загорівся потяг метро

У Нідерландах створюють ліс на воді

В Японії розпочалося будівництво найпотужнішої сонячної електростанції на воді

Першу скульптуру на воді презентували у Києві

У США популяризують новий вид йоги на воді