копенгаген_будинок 5.ua

У Копенгагені через дорожнечу землі будинки почали зводити на воді

У плавучому будинку передбачені місце для барбекю та майданчик для занять спортом

У данському Копенгагені почали зводити будиночки на воді. Там надзвичайно дорого коштує земля під забудову, тож таким чином намагаються житло здешевити. Але навіть у такому будинку оренда квартири тягне  на наші гроші – майже 20 тис. грн за місяць.

будинок на воді5.ua

Просторий, зручний та доступний. Так свій винахід характеризують творці будинку на воді. За основу взяли морські вантажні контейнери. Їх розташували на бетонному понтоні у бухті Копенгагена. Розповідають, що така ідея їм спала на думку, коли у данській столиці не змогли знайти землі за адекватну ціну.

Кім Лудруп, генеральний директор Urban Rigger, розповідає: "Усі більш-менш придатні ділянки для зведення житла оцінюються у великі суми. Невдовзі там з'являються офісні будівлі чи дорогі квартири. Доступне житло просто не залишилося де зводити в Копенгагені. От ми й вирішили збудувати таке на воді".

будинок на воді5.ua

У житловому комплексі – 12 квартир. Електроенергію дають сонячні батареї, розташовані на даху. Воду для потреб закачують із бухти і пропускають через фільтри. Перші мешканці вже почали заселятися. Переважно це студенти, для яких оренда житла у Копенгагені недоступна. За квартиру у плавучому будинку доведеться викласти 650 євро на місяць.

Віце-президент студентської спілки університету Копенгагена Фредеріка Логструп пояснює: "Для багатьох студентів пошук місця для проживання – це стрес, а потім клопоти, як знайти гроші на таку високу орендну плату. Це означає, що він має десь працювати, замість того, аби зосередитися на навчанні".

Окрім гарного краєвиду з вікна, у плавучому будинку передбачені місце для барбекю та майданчик для занять спортом. Якщо ініціатива матиме успіх, компанія планує зводити такі самі будинки в усій Європі.

будинок на воді5.ua

Михайло Прудник, "5 канал"

Попередній матеріал
Штаб АТО: Сьогодні бойовики 12 разів відкривали вогонь по позиціях українських військових
Наступний матеріал
У Києві загорівся потяг метро

У Нідерландах створюють ліс на воді

В Японії розпочалося будівництво найпотужнішої сонячної електростанції на воді

Першу скульптуру на воді презентували у Києві

У США популяризують новий вид йоги на воді