У Киргизстані іноземцям пропонують брати під опіку бабусь

  Там діє доброчинна організація, що допомагає стареньким одинакам вижити на мізерні пенсії. Працівники фонду знаходять пенсіонерам опікунів за кордоном.

  Вісімдесяти-дворічна мешканка Бішкека Любов Владимирова - народилася під час розбудови СРСР. Своє життя вона присвятила науці та втіленню у життя радянських ідеалів. У бабусі немає ні чоловіка, ні дітей. Вона не може ходити і ніколи не залишає своєї квартири. Якби не організація "Удочери бабусю", пані Любов могла би померти від голоду.

  Любов Владимирова, пенсіонерка: "Как хорошо, что нас поддерживают".

  Організація "Удочери бабусю" діє у Киргизстані уже 10 років. Вона допомагає літнім людям, переважно жінкам, які змушені жити менше ніж на 40 доларів на місяць. Фонд знаходить для таких жінок опікунів за кордоном. Вони доглядають бабусю і допомагають їй грошима, харчами, ліками тощо. Крім того, для пенсіонерів наймають помічників, які щотижня прибирають в оселі стареньких та готують їм їжу.

  Динара Рискулова, Директор організації "Удочери бабусю": "Мы помогаем пенсионерам, у которых нет близких родственников. Мы ищем для них спонсоров за границей, чаще всего из европейских стран".

  Елісон Маккол, голова британської організації "Допомога літнім": "Наша програма дозволяє літнім людям відчути, що про них не забули. Ми допомагаємо нашим підопічним листуватися зі спонсорами. Адже вони дуже хочуть сказати "дякую" за підтримку, без якої багато хто з них просто б загинув".

  У Киргизстані пенсіонери складають понад 10% населення. З них більшість живуть за межею бідності. Через високі темпи інфляції вони часто не можуть нормально харчуватися. Країна не здатна подбати належним чином про усіх літніх людей. Тому діяльність фонду "Удочери бабусю" підтримує низка  міжнародних організацій, зокрема й ООН.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Наприкінці жовтня Україну відвідають інспектори МВФ
  Наступний матеріал
  Виставка вінтажного вбрання та аксесуарів у Києві (сюжет)
  Теги: