Виставка вінтажного вбрання та аксесуарів у Києві (сюжет)

  Сукні, парасольки, головні убори та взуття - все з позаминулого століття. У Києві відкрилася виставка дамського убрання та аксесуарів, які були модні у Західній Європі 200 років тому.

  Усі чотири сотні експонатів - із приватної колекції киянки. Широкому загалу їх презентували уперше.
  У цих вишуканих сукнях та капелюшках англійські модниці вальсували на балах ще за часів королеви Вікторії. Тепер усі вони - експонати приватної колекції. У зібранні киянки Марини Іванової - понад 30 суконь, понад півтори сотні сумочок, стільки ж головних уборів та безліч віял і рукавичок. Колекціонувати вбрання панянок позаминулого сторіччя Марина почала ще 30 років тому абсолютно випадково.  

  Марина Іванова: "Моя подруга выбрасывала все вещи своей тети, мы розожгли костер и палили все эти сумки, перчатки, все было в ужасном состоянии, я не понимала, что это можно реставрировать. Меня заинтересовали 2 шляпки - токой работы из соломки, рука не поднялась бросить в костер. Я ее повесила на гвоздь. И через год вся стена была в гвоздях".

  Поповнює колекцію Марина за кордоном. Стародавні речі скуповує на аукціонах та в антикварних крамницях. Вдома за ними пильнує що є сили. Слідкує за температурою та вологістю в кімнаті - щоби сукні  не попсувалися.  

  Марина Іванова: "Вот это лето было жаркое, мне приходилось ставить увлажнители воздуха и опрыскивать. Каждую дырочку смотрела - не увеличивается ли. От запаха я обрабатываю их солью крупной, я ни в химчистку их не сдаю, не стираю. Если подстирать - то только какой-то кусочек".

  Манекени для історичних костюмів колекціонерка виготовляє власноруч. Каже: промислові її не влаштовують, бо параметри мають геть інші.  Все тому, що тогочасні модниці були куди тендітніші за сучасних. Талія - не більше 50 сантиметрів. Заввишки в середньому лише півтора метри.

  Марина Іванова: "Мода была довольно таки жесткая, носили тюрнюры, носили корсеты, которые стягивали. Даже иногда хирургически удаляли ребра. Но терпели ради красоты, терпели всяческие неудобства, себя не жалели".

  Єдина річ у колекції, не вікторіанського стилю - ось ця шкіряна сумка. Вона у зібранні посідає окреме місце. Адже її власницею свого часу була сама Єва Браун - дружина Адольфа Гітлера.  

  Колекціонерка: О коллекции Марины Ивановой узнал ветеран ВОВ, который участвовал во взятии Берлина. Он взял ее в качестве трофея, в бункере Гитлера, привез в Советский Союз, и с этой сумочкой долго ходила его жена. Поэтому она такая и потрепанная. Конечно Ева Браун не позволила бы себе пользоваться такими старыми вещами".

  Дізнатися більше про модні тенденції минулих століть кияни та гості столиці зможуть протягом наступних трьох тижнів. Потому вінтажні сукні та парасольки знову повернуться до оселі своєї власниці. Одну із трьох кімнат родичі Марини вже давно погодились віддати під імпровізований музей. Та сама колекціонерка не полишає надії колись таки відкрити в Україні і справжній музей вікторіанської моди.

  Марія Коренюк, Олександр Зименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Киргизстані іноземцям пропонують брати під опіку бабусь
  Наступний матеріал
  Сьогодні 3 українські клуби зіграють у Лізі Європи
  Теги: