У кількох районах Японії виявили радіоактивні плями

  Радіоактивні плями виявили у 60-кілометровій зоні навколо аварійної "Фукусіми-1" в Японії. У пробах ґрунту, що брали в період з кінця березня до середини травня, є радіоактивний стронцій. Уряд розглядає питання евакуації з забруднених територій.

  Радіоактивний стронцій виявили у кількох районах префектури Фукусіма. Забруднені близько 10 місцин у 60-кілометровій зоні навколо аварійної АЕС "Фукусіма-1". Про це сьогодні повідомив уряд Японії. Агенція з атомної безпеки заявила, що стронцій міститься у ґрунті в мікроскопічних дозах і не становить загрози для здоров`я.

  Тецуро Фукуяма, заступник держсекретаря: "Були виявлені так звані "гарячі плями" - місця, в яких рівень радіації дуже високий. Ми доповіли про це і зараз радимося з владою префектури та урядом, яких заходів необхідно вжити".

  Мешканці міста Мінамісома, в якому виявлено найбільше радіоактивних плям, вимагають негайної евакуації. Мер міста звернувся до уряду з проханням надати детальну інформацію щодо забруднення та, за необхідності, евакуювати людей з небезпечних районів.

  Кацунобу Сакураї, мер міста Мінамісома: "У кількох районах міста виявлені місця, де рівень радіації становить понад 20 мілізівертів. Ми з`ясували, що плями невеликі за площею, але питання в тому, чи треба евакуювати людей? Якщо уряд припускає, що АЕС може вибухнути знову, ми маємо повідомити про це мешканцям".

  До квітня наступного року в Японії можуть зупинитися всі ядерні реактори. Проти їхньої роботи виступають органи місцевого самоврядування. АЕС щороку зупиняються на технічну перевірку, і починають роботу тільки з дозволу місцевої влади. Від березня - не запрацювала ще жодна станція. Зараз виробляють електроенергію лише 19 з 54 реакторів. Якщо всі АЕС зупиняться - Японія щороку витрачатиме 40 мільярдів доларів на дизпаливо.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Журнал "Кореспондент" оприлюднив список 100 найбагатших українців
  Наступний матеріал
  У США продовжують набирати сили лісові пожежі
  Теги: