У Хорватії почалося голосування на парламентських перегонах

  За 151 мандат у парламенті Хорватії боротимуться кілька десятків партій

  Найновіший член Євросоюзу Хорватія дочасно обирає новий парламент. За 151 мандат боротимуться кілька десятків партій. Та основними суперниками стануть праве Хорватське демократичне співтовариство на чолі з Андреєм Пленковичем та ліво-центристська Соціал-демократична партія Хорватії, яку очолює Зоран Міланович.

  Соціологи стверджують, що жодна з головних політсил не зможе отримати більшості і для формування уряду доведеться об'єднуватись у коаліцію із дрібнsшими партіями. Зокрема, домовлятися із партійною платформою МІСТ незалежних списків, яка у попередньому складі парламенту була третьою за кількістю крісел.

  Нагадаємо, оголосити дочасні вибори довелося улітку цього року, коли парламент висунув вотум недовіри уряду. Політичний скандал спричинили звинувачення прем'єр-міністра у посадових зловживаннях. Зокрема, під час призначення складу Агенції безпеки і розвідки. Глава уряду, який не належить до жодної партії, Тихомир Орешкович не визнав звинувачень і всю провину за кризу поклав на лідерів коаліційних партій, котрі не можуть домовитися між собою. На цих виборах прем'єр не балотуватиметься за жодним списком, і найімовірніше, покине свій пост після обрання нового парламенту.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Кропивницькому через аварію понад 100 тис. мешканців залишилися без води
  Наступний матеріал
  Президент присвоїв звання Героя України танкісту Олександру Лавренку посмертно

  Парламент Хорватії майже одноголосно вирішив саморозпуститися

  Хорватський парламент схвалив новий уряд Орешковича

  Попередні офіційні результати виборів у Хорватії: консервативна опозиція перемогла владну коаліцію

  Сьогодні у Хорватії відбуваються парламентські вибори