У Хевроні звільнили незаконно захоплений будинок (РЕПОРТАЖ)

  Битва навколо будинку. В палестинському місті Хеврон ізраїльські війська та поліцейські силоміць виводили своїх співвітчизників з незаконно захопленого приміщення. У такий спосіб силовики виконували рішення Ізраїльського верховного суду, який напередодні постановив - будівлю слід звільнити. Під час операції не обійшлося без сутичок з прихильниками та супротивниками нелегалів.
  За двадцять хвилин шістьсот силовиків ледь не на руках винесли з будинку близько двохсот нелегальних поселенців. Після завершення операції  вхідні двері у будівлю заварили, а будинок взяли під варту. Під час примусового виведення десять людей зазнали поранень. Дії ізраїльської влади ходою містом підтримали близько двох тисяч палестинців. Утім, наблизитися до будинку їм не дозволила поліція, аби уникнути заворушень.

  Загострення ситуації навколо чотирьохповерхового будинку триває вже кілька днів. Палестинці, яких у Хевроні проживає кілька тисяч, звинувачують нечисленну ізраїльську громаду міста та мешканців цього будинку у підпалі сусідніх будівель та провокуванні безладу. Самі ізраїльтяни, звинувачення відкидають. Кажуть, суперечливий будинок для них є символом супротиву і називають його будівлею миру. Втім, рішення  Верховного Суду  Ізраїлю непохитне - захоплення будинку незаконне.

  Ехуд Барак, міністр оборони Ізраїлю: "Це момент, коли ми повинні одночасно не діяти різко, але в той же час, досягнути мети - закони держави мають виконувати усі її громадяни. І тому цей будинок необхідно звільнити".

  Поселенці в`їхали в будинок в Хевроні ще в березні минулого року. Вони запевняють, що законно придбали приміщення у одного палестинця. Однак сам чоловік заперечує, що угоду довели до кінця. Саме місто Хеврон - священне і для ізраїльтян, і для арабів, стоїть на західному березі ріки Йордан. Переважна більшість населення - палестинці.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.96Мб)
  Попередній матеріал
  Біля берегів Антарктиди зазнало аварії судно з 120 пасажирами
  Наступний матеріал
  В палаці "Україна" відбулися урочистості до Дня Збройних сил України
  Теги:
  Loading...