У Каталонії тривають протести з вимогою незалежності [відео]

  День іспанської нації відзначають в Іспанії. Утім, святкують не всі. У Каталонії тривають протести з вимогою незалежності регіону.

  Сьогодні Іспанія відзначає аналог українського Дня незалежності - День іспанської нації. У Мадриді з цієї нагоди - військовий парад, по всій країні - вихідний. Утім, радісно не всім. У Каталонії чимало людей виступають проти святкування. Кажуть, вони - не іспанці.

  Каталонці: "У нас немає жодного приводу святкувати іспанський день. Ми взагалі не відчуваємо себе іспанцями і маємо власні національні свята".

  У Барселоні одночасно відбулися дві демонстрації. Одна - з вимогою незалежності, друга - проти відокремлення регіону. Сепаратистський мітинг завершився сутичками з поліцією.

  Мітингувальник: "Я прийшов тому, що там мітингують люди, які проти незалежності. Це неправильно, каталонці мають право на самовизначення. Ми маємо право бути незалежними і стати окремою країною".

  На підтримку ідеї відокремлення виступають навіть деякі школярі. В одній з барселонських шкіл на знак протесту учні відмовилися від вихідного та прийшли до школи. Підтримала їх і частина викладачів.

  Школярі: "Ми незгодні з тим, як Іспанія ставиться до Каталонії. І хочемо щось зробити для нашої країни і для її незалежності".

  Хосе Антоніо Амаріо Гарсіа, директор школи: "Ми були вражені, як відповідально учні поставилися до підготовки. Вони написали маніфест із поясненням, проти чого виступають, зібрали підписи на його підтримку. Ви бачите - вони страйкують не тому, що хочуть прогуляти уроки. Навпаки, учні зібралися, щоби висловити свою громадянську позицію".

  Каталонія - автономна область, що має власну мову та є найбагатшою частиною Іспанії. Вона вже не раз порушувала питання про незалежність. Востаннє - наприкінці вересня. Після демонстрації, яка зібрала півтора мільйона людей, чільник уряду автономії Артур Мас закликав до проведення дострокових виборів та референдуму. Утім, іспанський парламент відмовив Каталонії у проведенні плебісциту щодо незалежності регіону, оскільки це суперечить конституції країни.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Опитування: протестувати проти фальсифікації виборів готові тільки 17% українців
  Наступний матеріал
  У Сімферополі знімають перший кримськотатарський художній фільм [відео]
  Теги: