5.ua

У Грузії обрали нового президента [відео]

  У Грузії обрали нового президента. За попередніми даними ЦВК, яка опрацювала вже 99 відсотків протоколі, найбільше голосів, майже дві третини, отримав кандидат від правлячої коаліції. «Грузинська мрія» Георгій Маргвелашвілі. У профільному комітеті парламенту вже оголосили, його інавгурація відбудеться за три тижні. Про те, як грузини відреагували на таку звістку у наступному сюжеті.

  Грузинська мрія перемогла. Лідер виборів - Георгій Маргвелашвілі. Такими заголовками рясніє вранішня преса у Тбілісі. Остаточні результати волевиявлення ще не оголосили, але і попередні дані - цілком промовисті: другий тур президентських виборів - не знадобиться. Кандидат від правлячої коаліції здобув переконливу перемогу. Його підтримали майже дві третини грузинів. Вони результатами виборів - переважно задоволені.

  Житель Грузії: «На мою думку, вибори були чесними і демократичними. А це - особливо важливо для іміджу нашої країни на міжнародній арені».

  Жителька Грузії: «Я проголосувала за подальший розвиток нашої держави. Гадаю, вибори відбулися так, як належить».

  Явка була не надто високою. На дільниці прийшли усього близько сорока відсотків виборців. Чимало людей - зневірені у владі і не сподіваються, що хоч хтось з двадцяти трьох претендентів на головну посаду держави - спроможний виконати усі передвиборні обіцянки. Втім, порогу явки у Грузії немає. 

  Грузин: «Усі ці кандидати просто боролися за високу посаду та зручне крісло. Дуже сумніваюся, що хтось з них дійсно планував після перемоги перейматися долею простих людей. Я не очікую змін на краще і розраховую лише на себе та свою пенсію».

  У ЦВК переконані - значних порушень під час волевиявлення не було. Тож і інавгурація нового чільника держави - не за горами.

  Тамара Жванія, речник ЦВК Грузії: «Громадяни на виборчих дільницях - висловили свою волю і проголосували за кандидатів, яких вважали найкращими. Дуже важливо, що волевиявлення відбувалося мирно, без інцидентів і суттєвих порушень».

  Колишній спікер парламенту Ніно Бурджанадзе - такого оптимізму не поділяє. Вона, за підрахунками ЦВК, посіла третє місце - після представника політсили Саакашвілі  - Давида Бакрадзе. Ніно здобула близько 10 відсотків голосів. І вже заявила: волевиявлення відбувалося з численними порушеннями. Тож її партія, «Демократичний рух Єдина Грузія» - буде оскаржувати результати.

  «5 канал».

  Попередній матеріал
  Допитали першого свідка у справі двох міліціонерів, які не вгледіли Мельника
  Наступний матеріал
  У Великобританії шторм спричинив хаос у транспортному сполученні країни