У Греції зростає кількість безпритульних

  На тлі суворих економічних реформ у Греції зростає кількість безпритульних. Лише за офіційними даними, армія безхатченків уже становить понад двадцять тисяч людей. Як боротися - не знають.

  Скасування соціальних пільг та збільшення податків задля порятунку економіки Греції - зумовило нову проблему. У країні стрімко зростає кількість безпритульних. Люди, які ще влітку мали роботу, тепер ночують на вулиці. В Афінах міська влада та приватні благодійні організації відкривають центри денного перебування для безхатченків. Тут вони можуть прийняти душ, поїсти та відпочити. Фахівці твердять: за нинішньої кризи на вулиці може опинитися кожен.

  Атенсія Турку, соціальний працівник в центрі для безпритульних: "Ми спостерігаємо, як змінилося обличчя безпритульного. Досі безхатченками були люди з психологічними проблемами та згубними звичками. А тепер на вулиці опиняються люди з чудовою освітою, які ще кілька місяців тому мали дім, роботу і жили зі своїми родинами".

  Попри те, що сорока-дев`ятирічний Димитріс має сім`ю і дорослу доньку, ночувати йому доводиться під мостом у картонній коробці. А вдень - переховуватися від людських очей у афінських  провулках, уникаючи зустрічей із правоохоронцями. 

  Димитріс, безхатченко: "Мій день починається дуже рано, бо я не хочу, щоби  мене бачили люди. І до вечора я тиняюся вулицями. Всі бездомні так роблять".

  Компанію Димитрісу складає товариш по нещастю - колишній водій Ілля. За нинішньої кризи він уже другий рік не може знайти роботи.

  Ілля, безхатченко: "Тепер мене годує міська влада, сплю я отут - це мій дім. Та навіть, якби я знайшов роботу, мені однаково було б важко вижити".

  Греція спромоглася уникнути дефолту завдяки кредиту в сто десять мільярдів доларів від партнерів з Єврозони. Утім, зважаючи на поглиблення кризи в Європі, фінансисти прогнозують подальше зниження кредитних рейтингів європейських країн. Для Греції це означає - погіршення економічної ситуації та зростання кількості бездомних.

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Другий день парламентських виборів у Єгипті
  Наступний матеріал
  У США померла донька Сталіна
  Теги: