У Греції ухвалили скандальну пенсійну реформу

Афіни сподіваються в обмін на реформи отримати 5 мільярдів євро фінансової допомоги, громадяни ж протестують – зміни передбачають нове скорочення пенсій та підвищення податків

Пакет непопулярних пенсійних та податкових реформ ухвалив грецький парламент. Нові заходи мають на меті переконати кредиторів надати новий кредитний транш.

Протягнути реформи в парламенті вдалося лише завдяки кількісній перевазі правлячої коаліції. За реформи проголосували всі 153 її члени. З опозиції нові закони не підтримав жодний депутат. Утім, переваги в 10 голосів вистачило.

Сьогодні результат голосування представлять на засіданні міністрів фінансів Єврогрупи. Греція сподівається в обмін на реформи отримати 5 мільярдів євро допомоги. Грецькі профспілки обурені реформами й вважають, що країна не витримає ще один раунд заходів економії. Реформи передбачають нове скорочення пенсій та підвищення податків.

Нагадаємо, у Греції з 6 травня проходили масові акції протесту проти нових реформ. Профспілки оголосили 48-годинний загальнонаціональний страйк, який паралізував громадське життя країни, а 8 травня в Афінах та Салоніках на мітинги вийшли майже 15 тисяч протестувальників.

Попередній матеріал
Обстріли українських військових у зоні АТО не вщухають, бойовики використовують гранатомети та кулемети
Наступний матеріал
Президент привітав Україну з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні