5.ua

Президент привітав Україну з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Порошенко відзначив, що зараз "нащадки тих, хто ходили в атаку чи під командуванням Малиновського, чи під проводом Шухевича, разом боронять Україну від агресії РФ"

Сьогодні в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Перші особи держави поклали квіти до могили невідомого солдата у Парку вічної слави, а Президент Петро Порошенко виступив з промовою, у якій привітав всіх українців з перемогою над нацизмом і подякував тим, хто сьогодні боронить країну від російської агресії:

"Сьогодні нащадки тих, хто ходили в атаку чи під командуванням Малиновського, чи під проводом Шухевича, разом боронять Україну від агресії РФ. За два роки цієї війни ми довели світові, що ворога зупиняє не лише сила зброї українських воїнів, але й духовна міць та єдність народу.

Страх долається вірою. Зміцнюють віру духівники, які знаходяться пліч-о-пліч із солдатами. Ваша духовна підтримка робить дух воїна сильнішим. Українські військові капелани – теж захисники Вітчизни. Вас не обминає доля солдата на війні. Вас так само рвуть кулі та осколки.

За два роки збройного конфлікту українське духовенство різних церковних юрисдикцій направило на фронт близько 600 священнослужителів.

Від імені української держави дякую капеланам за службу Україні та її славному воїнству.

Вітаю вас і всіх співвітчизників з Днем перемоги над нацизмом.

Хай Господь врятує нас від нашестя чужинців, допоможе звільнити нашу Вітчизну від непроханих гостей Слава Ісусу Христу! Слава Україні!"

Напередодні українці вшанували загиблих у Другій світовій війні, а також бійців, полеглих під час проведення Антитерористичної операції.

Нагадаємо, у 2015 році Верховна Рада прийняла закон "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". До цього в Україні відзначали встановлене ще за радянських часів свято Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Попередній матеріал
У Греції ухвалили скандальну пенсійну реформу
Наступний матеріал
Порошенко розповів про нову хвилю мобілізації

У Києві відбулася акція "Перша хвилина миру"

Українці вшановують загиблих у Другій світовій війні та під час АТО

Порошенко оприлюднив ролик про ціну Другої світової війни для України