У Греції ухвалили п`ятирічну програму жорсткої економії

  Греція запроваджує жорсткі заходи економії. Кабмін ухвалив програму дій на наступні 5 років. Вона передбачає, зокрема, подальше скорочення зарплат і пенсій, нові податки, приватизацію державних активів. Профспілки страйкують і вимагають скасувати домовленості з Євросоюзом щодо надання Греції фінансової допомоги.

  Кабінет міністрів Греції ухвалив програму жорстких заходів економії на наступні 5 років. Відповідний законопроект винесуть на обговорення парламенту 28 червня. Заощадити планують понад 28 мільярдів євро.

  Георг Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Ці програма і меморандум - неприємні. Це як ліки. Терапія потребує самовідданості та надійності. Не думайте, що я не уявляю, наскільки складні часи очікують на громадян нашої країни. Я підтримуватиму їх, як зможу".

  Програма уряду, зокрема, передбачає запровадження нових податків, зменшення зарплат, скорочення пенсій. За формулою, яку закріпить новий закон, замість кожних 10 працівників держсектора, які підуть на пенсію, братимуть одну людину. Кількість робочих годин на тиждень збільшиться з 37-ми з половиною до 40-ка. З 1 вересня - зростуть ціни на харчі. Відучора у Греції відбуваються страйки та протести. Мітингувальники вимагають розірвати угоду з Євросоюзом щодо надання кредиту.

  Софія, протестувальниця: "У будь-якому випадку, цих заходів не уникнути. Їх уже поступово запроваджують. Ці рішення ухвалює не лише грецький уряд. Що важливо для нас - люди, які винні в руйнуванні економіки, мають за це відповісти".

  Радикальні заходи економії Греція змушена запровадити у відповідь на надання країні Євросоюзом і МВФ кредиту в 110 мільярдів євро. Питання щодо нового раунду фінансування Греції вирішуватиметься на саміті країн ЄС наприкінці червня. Очікувана фінансова допомога - близько 90 мільярдів євро. Утім, європейський центральний банк уже заявив, що не братиме участі в наданні Греції кредиту. А міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле закликав до реструктуризації боргу Греції. На його думку, якщо цього не зробити - у країні може статися дефолт.

  Маринка Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні Єврокомісія рекомендуватиме прийняти Хорватію до ЄС
  Наступний матеріал
  30 червня стартує музично-екологічний фестиваль "Трипільське коло"
  Теги: