У Греції розпочався загальнонаціональний страйк

  Нові масштабні акції протесту у Греції. Сьогодні у країні - загальнонаціональний страйк. Його оголосили у зв`язку із початком обговорення у парламенті - подальшого скорочення бюджетних витрат.

  Стоять потяги і пороми, не їздить громадський транспорт. Греція знову паралізована загальнонаціональним страйком. Не працюють магазини, державні та приватні підприємства. У лікарнях лише чергові медики. На телебаченні не буде випусків новин. Так греки протестують проти суворих заходів економії влади. Ареною демонстрацій обрали площу навпроти парламенту. Люди з транспарантами почали збиратися тут ще з самого ранку. Мета - заблокувати вхід до будівлі парламенту, щоби зірвати засідання депутатів. Вони мають ухвалити фінансову програму на найближчі п`ять років задля економії бюджету на 28 мільярдів євро.

  Мартіна Ефідакі, учасниця акції протесту: "Мені двадцять п`ять років і я не знаю, яке майбутнє мене очікує. Ситуація дуже скрутна. Якщо ми не вийдемо на протести зараз, нам буде ще гірше потім".

  Нові заходи економії, а саме: чергове підвищення податків, скорочення соціальних виплат та приватизація - головна умова для Афін на отримання наступного траншу розміром 12 мільярдів євро від Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду. Новий пакет заощаджень мають узгодити у парламенті до кінця місяця. З трьохсот голосів у про-владної партії - лише 155-ть. Проте, кілька депутатів ще напередодні заявили, що не підтримають законопроект. Опозиція теж проти суворих заходів економії в обмін на кредит.

  Віра Ніколайду, депутат від комуністичної партії: "Народ не витримає цього. Щоби влада нас почула  - треба об`єднатися у боротьбі. Люди - протестуватимуть. А ми - блокуватимемо голосування".

  До страйкарів не долучилися лише авіадиспетчери. У розпал туристичного сезону рейси скасовуватимуть. Щоправда, туристів незручності таки торкнуться. Наприклад, вони не зможуть потрапити до Акрополіса. На воротах табличка - 15 червня вхід закритий. 

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Раритетна картина Пікассо піде із молотка
  Наступний матеріал
  У Німеччині відбулася прим`єра документального фільму про братів Кличків [сюжет, відео]
  Теги: