У Греції поліція силою розблокувала Акрополь

  Справжній бойовик в історичних декораціях побачили туристи на руїнах афінського Акрополя. Кілька десятків людей заблокували вхід до музею - у рамках чергового страйку. Поліція розганяла їх сльозогінним газом і кийками.

  Грецькі робітники, пригнічені кризою, страйкують уже не перший місяць. Але дотепер протести не зачіпали Акрополя. Давні руїни - височіли над Афінами і справно приносили гроші до державної скарбниці. Щодня пам`ятку навідували тисячі туристів із різних куточків світу. Цього четверга біля Акрополя теж зібралася черга. Але всередину гості не потрапили.

  На вході облаштувалися кілька десятків людей. Це - працівники музею, що працюють за контрактом.  Наприкінці місяця їхні угоди спливають, а поновлювати їх не хочуть. Без роботи можуть опинитися три сотні людей.

  Перед чергою туристів і загоном поліції страйкарі вимагають: узяти їх на постійну роботу і - виплатити дворічну заборогованість із зарплати. Але поліція - озброєна кийками і судовим ордером - розганяє протест. Туристи клацають фотоапаратами і не приховують розчарування.

  Сьюзан Ейлворт, туристка зі США: "Ми планували цю подорож 5 років. Замовили круїз ще торік. не в останню чергу - щоби побачити Акрополь".

  Маркель Серсі, турист з Австралії: "Я розумію потреби робітників, але такими діями вони завдають собі ж збитків".

  Сенді Кілліан, туристка з Канади: "Я розчарована, але ці люди мають повне право страйкувати. Акрополь нікуди від нас не втече наступного року, чи ще рік потому. Сподіваюся, все завершиться мирно і кожен одержить, чого хотів".

  У четвер протистояння під Акрополем не завершилося ані мирно, ані - назавжди. Одного зі страйкарів затримали, а його товариші пообіцяли повернутися до музею у п`ятницю. І знову заблокувати вхід для туристів.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лондоні вдкрилась мистецька виставка-продаж "Фріз Арт Фейр"
  Наступний матеріал
  Розкололась фракція БЮТ у Київраді
  Теги: